Дніпропетровська область стала лідером в Україні за кількістю постанов, складених через порушення вагового контролю вантажівками.
Про це повідомляє Опендатабот із посиланням на дані Укртрансбезпеки.
За 5 місяців 2026 року автоматичні системи моніторингу ваги вантажного транспорту у русі – WIM – зафіксували в Україні 1 388 порушень. Загальна сума штрафів склала 19,2 млн грн. Це у 1,8 раза менше, ніж за аналогічний період 2025 року.
Тож найбільше порушень цьогоріч зафіксували на Дніпропетровщині. В області склали 181 постанову, а сума штрафів за 5 місяців сягнула 2,75 млн грн.
Далі у рейтингу – Вінницька область, де винесли 159 постанов на 2,17 млн грн, та Полтавська область – 155 постанов на 2,24 млн грн.
Середня сума штрафу за перевантаження у січні-травні 2026 року становила 13,8 тис. грн за одне порушення. Для порівняння: у 2025 році цей показник складав 13,1 тис. грн.
В Україні нині працюють 62 WIM-комплекси. Найбільше таких пунктів контролю розташовано на Київщині – 8.
WIM-комплекси – це автоматичні системи, які зважують вантажний транспорт під час руху. Вони фіксують перевищення вагових норм без зупинки автомобіля. Перевантажені фури швидше руйнують дороги й мости, відповідно, збільшуючи витрати на ремонти інфраструктури за бюджетні кошти.
WIM-комплекси почали працювати в Україні у жовтні 2021 року. Вже у перші місяці система демонструвала надзвичайно високі результати: у грудні 2021 року було складено 3 932 постанови, а у січні 2022-го – ще 3 728.
«Зауважимо, що на початку повномасштабного вторгнення WIM-системи не працювали, відповідно, за цей період майже немає штрафів», – пояснюють аналітики.
Від початку повномасштабної війни рекордним став липень 2023 року, коли системи зафіксували 2 859 порушень. Загалом саме 2023 рік став піковим для WIM-системи: тоді було складено 12 993 постанови, а сума штрафів сягнула 196,2 млн грн (торік – 76,2 млн грн).



















