Попри значні досягнення в медицині та профілактиці ВІЛ-інфекції, ця проблема залишається актуальною для багатьох країн світу, в тому числі й для України. Зокрема в Дніпропетровській області, де рівень захворюваності є одним з найвищих в країні.
Про це 1 грудня, у Всесвітній день боротьби зі СНІДом, повідомив голова Дніпропетровської облради Микола Лукашук.
За даними від очільника облради, в нашому регіоні інфіковано близько 1% населення. На обліку перебуває 29 269 людей із ВІЛ, серед яких 7 340 мають діагноз СНІД. Найбільш уражена вікова група – люди 30–49 років (73%), з яких 65% – чоловіки.
“І це лише офіційні дані. За оцінками фахівців, реальна ситуація значно гірша”, — наголосив Лукашук.
Високий рівень бідності, безробіття, вживання ін’єкційних наркотиків, незахищений секс – все це сприяє поширенню ВІЛ-інфекції.
Російська агресія призвела до руйнування медичної інфраструктури, переміщення населення та обмеження доступу до медичної допомоги.
Багато людей, які живуть з ВІЛ, стикаються зі стигмою та дискримінацією, що ускладнює їхнє життя і заважає своєчасно звертатися за медичною допомогою.
Ця інфографіка демонструє поширеність ВІЛ-інфекції, згідно з даними медичного нагляду, в регіонах України на 100 000 осіб населення станом на 1 жовтня 2022 року.
Раніше “Особи” також повідомляли: У місті на Дніпропетровщині в 2,5 рази зросла кількість хворих на туберкульоз.




















