За даними Націбібліотеки України ім. Ярослава Мудрого, у 2022 році в крані працювало 11 876 публічних бібліотек. Їхні фонди нараховували майже 150 мільйонів паперових книжок. За два останніх роки бібліотеки України списали понад 26 млн книжок – 12 мільйонів 971 тисячу у 2022 році та 13 мільйонів 165 тисяч у 2023 році.
Про це у відповідь на інформаційний запит видання “Читомо” повідомила Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого, яка опрацьовує статистику про фонди українських бібліотек.
Найбільше книжок списували в Полтавській області. У 2022 році з бібліотечних фондів регіону прибрали 1 млн 64 тисячі видань, а в 2023-му – 927 тисяч примірників.
Найменше – в областях, що перебували чи досі перебувають під тимчасовою російською окупацією. На Луганщині за ці два роки книжки не списували, а на Донеччині списали 75 та 176 тисяч примірників у 2022-му та 2023-му відповідно. Херсонщина списала у 2023 році 108 тисяч книжок, а за 2022 рік даних взагалі немає.
Що стосується столиці, то в Києві у 2022 році списали 224 тисячі книжок, а в наступному – 295 тисяч.
Національна бібліотека України ім. Ярослава Мудрого з березня 2022 року разом з обласними бібліотеками проводить дослідження “Публічні бібліотеки України в умовах російської збройної агресії”.
У липні минулого року директорка Українського інституту книги (УІК) Олександра Коваль запропонувала бібліотекарям приєднатися до “мовчазної акції”, щоб привернути увагу до необхідності оновлення бібліотечних фондів актуальними книгами.
Тоді вона розповідала, що на вилучення з українських бібліотек радянських і виданих в Росії книжок може піти два-три роки, а найбільше роботи буде на сході та півдні країни.
Раніше “Особи” також сповіщали: Бібліотеки Дніпропетровщини отримали минулого року понад 62,5 тис. нових видань.




















1 коментар