Новини

Мешканці пошкодженого будинку на Привокзальній площі у Дніпрі понад рік чекають на відбудову

Мешканці будинку на Привокзальній площі у Дніпрі, в який 19 квітня 2024 року влучила ракета РФ, понад рік чекають на відбудову помешкань. Через атаку там знищені 10 квартир, ще п'ять — зруйновані частково.

352Переглядів

Оселя Тетяни розташована на четвертому поверсі аварійного під’їзду. Жінка розповіла: рік не може потрапити до своєї квартири, адже міська влада так і не почала відбудовувати будинок.

Про це повідомляє Суспільне.

“Дах наді мною, п’ятий поверх знесли й покрили плівкою, яка не тримає нічого. Зараз все абсолютно в грибку, у цвілі. У туалеті, вони коли розбирали дах, повністю мені стелю розбили”, — сказала містянка.

За словами Тетяни, міськрада виділяє кошти на оренду квартири, однак жінка хоче повернутися додому. І з цим питанням дніпрянка неодноразово зверталася до міської влади, та щоразу відповідь була одна: розробляють проєкт і треба чекати.

“Наскільки я розумію, проєктна документація – це місяць, два, три, ну максимум чотири. Але чомусь до кінця року знову нічого не можна робити. Хоча можна комунікації відновлювати, можна труби, воду – все зробити, але ніхто нічого (не робить — ред.)”, — зазначила вона.

В сусідньому під’їзді на третьому поверсі розташована квартира іншої містянки Тетяни. Жінка розказала: після атаки оселя вціліла, але в під’їзді відсутні комунікації. До того ж потрапити у будинок вона не може, адже під’їзд огороджений. За її словами, досі не забрала речі та техніку.

“Я в цьому будинку народилась, 63 роки вже живу тут. Ми хвилюємося, що, якщо далі будинок буде стояти зруйнованим, то він буде пліснявіти і вся ця техніка стане непридатною”, — сказала містянка.

За словами Тетяни, у міськраді та житлосервісі зазначили, що на підготовку до ремонту у цьому будинку потрібно більше часу, адже він – є об’єктом культурної спадщини.

“Посадовці говорять про ліпнину. Причому тут ліпнина – я не знаю. Ліпнину можна і потім, після війни відновити, зараз головне людям дати житло”, — зазначила вона.

Суспільне звернулося до міської ради за коментарем, там надали письмову відповідь й повідомили, що за рік провели ремонт покрівлі, замінили труби опалення, та каналізаційні стояки, встановили вікна у під’їздах, які зазнали незначних пошкоджень. Також демонтували аварійні конструкції, зруйновані внаслідок атаки РФ. У сімох під’їздах продовжують жити люди.

“КП “Жилсервіс-5” визнано замовником виконання проєктно-кошторисної документації та робіт у будинку. На цей час триває виконання проєктно-кошторисної документації, що заплановано протягом 2025 року. Доступ мешканців до зазначених вцілілих квартир надається за участю співробітників КП “Жилсервіс-5″ з метою дотримання правил безпеки та правопорядку”, — сказано у відповіді міськради.

За повідомленням, щомісячно матеріальну допомогу на оренду житла отримують 25 мешканців будинку на загальну суму 357 тисяч гривень. Чому проєктна документація на відновлення аварійних під’їздів ще не готова – у відповіді на інформаційний запит Суспільного міськрада не зазначила.

Вранці 19 квітня армія РФ атакувала Дніпро, Синельникове, Криворізький район та Павлоград ракетами. Зокрема, в Дніпрі влучили в п’ятиповерхівку поблизу вокзалу. Унаслідок атаки у місті загинули три людини, 24 — поранено.

Зокрема, рятувальники деблокували з-під завалів будинку тіла чоловіка й жінки.

Загалом через атаки армії РФ 19 квітня на Дніпропетровщині загинули 8 людей, зокрема двоє дітей, 34 людини поранено, серед них — дитина.

Раніше “Особи” також сповіщали: Вночі над Дніпропетровщиною збили 11 ворожих дронів, постраждало підприємство у Павлограді.

Залишити відповідь