Новини

На Дніпропетровщині у травні зареєстрували 130 нових випадків ВІЛ

Наша область залишається першою в Україні за кількістю ВІЛ-позитивних людей на обліку.

115Переглядів

У Дніпропетровській області в травні 2026 року офіційно зареєстрували 130 нових випадків інфікування вірусом імунодефіцита людини (ВІЛ). Це найвищий показник серед регіонів України за місяць.

Про це йдеться в оперативній інформації Центру громадського здоров’я (ЦГЗ) Міністерства охорони здоров’я України за травень  ц.р.

Також у регіоні за місяць зареєстрували 31 випадок СНІДу та 13 смертей, зумовлених СНІДом (синдромом набутого імунодефіциту: це пізня стадія ВІЛ-інфекції, коли вірус уже сильно послабив імунну систему, і людина стає вразливою до тяжких інфекцій та деяких онкологічних хвороб – ред.).

За січень-травень 2026 року на Дніпропетровщині офіційно підтвердили 546 нових випадків ВІЛ-інфекції. За цей самий період в області зареєстрували 114 випадків СНІДу та 77 смертей, зумовлених СНІДом.

Для порівняння: загалом в Україні у травні зафіксували 601 новий випадок ВІЛ-інфекції, 175 випадків СНІДу та 57 смертей, зумовлених СНІДом. За п’ять місяців 2026 року в країні зареєстрували 2 908 випадків ВІЛ-інфекції, 835 випадків СНІДу та 349 смертей.

Станом на 1 квітня 2026 року в медзакладах Дніпропетровської області на обліку перебували 27 654 ВІЛ-позитивні люди. З них 6 993 – хворі на СНІД. Далі за ВІЛ йдуть Одеська – 18 090 (7 248), м. Київ – 15 289 (3 785), Миколаївська – 7 593 (1 440), Київська – 6 878 (2 643), Донецька – 5 317 (2 259), Львівська – 5 066 (1662), Харківська – 4 930 (1 689).

У травні в нашій області також взяли на облік 10 дітей, народжених ВІЛ-позитивними жінками, у яких діагноз ВІЛ-інфекції ще перебуває на стадії підтвердження. За січень-травень таких дітей було 42. Станом на 1 квітня на обліку в регіоні перебували 378 таких дітей.

У Центрі громадського здоров’я зазначають, що більшість дітей після 18 місяців звільняється від материнських антитіл до ВІЛ, тобто не будуть ВІЛ-інфікованими.

За даними ЦГЗ, найчастіше українці інфікуються ВІЛ статевим шляхом. У травні таких випадків було 513 із 601. Ще 79 людей інфікувалися парентеральним шляхом – через ін’єкційне введення наркотичних речовин.

9 випадків у травні ЦГЗ відносить до таких категорій:

  • 3 випадки – це діти, народжені ВІЛ-позитивними жінками;
  • 6 випадків – шлях інфікування не визначено.

Раніше «Особи» повідомляли:

Залишити відповідь