До форуму офлайн та онлайн долучилися півтори сотні учасників. Зокрема, бізнес, що співпрацює з переселенцями. А громадські та благодійні організації, які підтримують ВПО, презентували свою діяльність.
Про це повідомили в ОВА.
«Рада ВПО при Дніпропетровській ОВА працює трохи більше року. Не так давно обрали оновлений склад. Я хочу подякувати попередньому складу. І кожному, хто долучився. Завдяки нашим спільним зусиллям створені нові місця тимчасового проживання, покращені умови в наявних. Запущена гаряча лінія «Прихисток». Зараз впроваджується картка підтримки ВПО. Вона передбачає знижки від соціально відповідального бізнесу», – зазначила заступник очільника області Надія Задорожна і додала, що загалом у регіоні разом з обласною вже працюють понад півсотні Рад ВПО. З них сім районні.
Під час форуму присутні говорили про взаємодію Координаційних рад з місцевими та регіональними органами влади. Торкнулися викликів, з якими стикається релокований бізнес. Окрему дискусійну панель присвятили інтеграції переселенців у громади.
Наприкінці провели інтерактив, де працювали у групах над різними напрямами. Серед яких, зокрема, забезпечення ВПО тимчасовим житлом та спільні проєкти.
Заступник начальника Донецької ОВА Олександр Шевченко наголосив, що Дніпропетровщина – лідер за кількістю прийнятих переселенців з Донецької області. Це близько 170 тис людей.
«У нашому регіоні і зараз продовжується обов’язкова евакуація. А з деяких населених пунктів – примусова. Найперше, вона стосуються родин із дітьми, – розповів Олександр Шевченко. – По Україні створили вже 89 наших хабів. Вони охоплюють понад 220 тис мешканців Донецької області. Найбільше таких осередків відкрили на Дніпропетровщині – понад 30. Дякую громадам за можливість облаштувати такі локації».
Раніше “Особи” також писали: “В Апостолівській громаді відкрили два інтеграційні простори”.
























