НовиниПрес релізи

На Дніпропетровщині за ініціативи ветерана провели турнір із петанку

Проєкт реалізований за підтримки ОВА, поліції та сервісного центру МВС.

120Переглядів

На Дніпропетровщині провели турнір з французької спортивної гри петанк.

Про це інформує у пресрелізі Дніпропетровська ОВА.

До турніру долучилися ветерани, рідні захисників та охочі, які вирішили підтримати ініціативу. Серед учасників й люди з інвалідністю.

«Прагнемо створити в області рівні можливості для всіх, незалежно від віку або стану здоров’я. Цей турнір – гарний приклад такого безбар’єрного підходу. Учасники позаймалися спортом, поспілкувалися, підтримали один одного. І головне тут навіть не хто переміг, а ця атмосфера рівності та прийняття», – сказав в.о. начальника управління ветеранської політики Дніпропетровської ОВА Денис Скалеух.

Турнір організували за підтримки Дніпропетровської ОВА, Головного управління Нацполіції в Дніпропетровській області й сервісного центру МВС. Та найбільше зусиль доклав ветеран Іван Змієвський. Говорить, про цей вид спорту дізнався від побратимів. Тоді вирішив – треба обов’язково провести обласні змагання.

«Долучилось 10 команд. У кожній – по три людини. Організували змагання найперше для того, щоб соціалізувати поранених побратимів та посестер. Налагодити комунікацію між усіма учасниками. Відпочити фізично і ментально», – розповів Іван Змієвський.

З міста Самар пограти у петанк приїхав військовий Віталій Вербицький. Зараз він на лікуванні. Для нього це вже другий такий турнір.

«Гра чудова. Це щось новеньке в моєму житті. Людям, які довгий час перебували на бойових, служили в армії, потрібно якось соціалізуватись. Такі заходи дуже важливі для спілкування», – розказав Віталій Вербицький.

Серед учасників турніру – команда родин загиблих захисників. Вони – з Кам’янського. У петанк грають рік. За цей час встигли взяти участь й у всеукраїнських змаганнях.

«Нам подобається. Ми виходимо в соціум, спілкується. Ця гра об’єднує», – розповіла мати загиблого захисника Олена Рогачова.

Переможці та призери змагань отримали кубки, а усі учасники – медалі та цінні подарунки.

Суть гри петанк у тому, щоб кинути залізні кулі якомога ближче до маленької дерев’яної (кошонета). При цьому можна спеціально вибивати кулі суперників. Грають в петанк на будь-якому відкритому майданчику (гравій, ґрунт, трава) індивідуально або командами.

Раніше «Особи» писали:

 

Залишити відповідь