34,05 млн грн підуть на ремонт будівель та інженерних комунікацій в одному з таборів для полонених. Таким чином український Уряд дотримується міжнародних норм поводження з військовополоненими.
Про це повідомили на офіційному сайті Кабінету міністрів України.
Згідно інформації, 23 січня 2024 року уряд ухвалив на засіданні рішення, що на період воєнного стану витрати на здійснення заходів, пов’язаних із триманням військовополонених, можуть здійснюватися за рахунок коштів резервного фонду держбюджету.
Також цим же рішенням Кабінет Міністрів виділив з резервного фонду Міністерству юстиції 34,05 млн грн на ремонт одного з таборів для утримання полонених росіян.
«Як підписант Женевської конвенції про поводження з військовополоненими, Україна неухильно дотримується відповідних норм міжнародного права. Ще практично на початку широкомасштабного вторгнення – у квітні 2022 року Уряд затвердив Порядок тримання військовополонених, який детально регламентує, в тому числі умови тримання, харчування, матеріально-побутове забезпечення полонених тощо», – йдеться також у повідомленні.
На виділені Кабінетом міністрів кошти будуть відремонтовані та відповідним чином обладнані будівлі та інженерні комунікації в одному з таборів.
«Це збільшить спроможності України з тримання військовополонених та дозволить тримати їх з дотриманням як міжнародних норм, так і норм українського права», – пояснюють чиновники.



















