Новини

У Дніпрі до Дня Соборності рідні військовополонених провели акцію

До Дня Соборності України, 21 січня, у Дніпрі рідні військовополонених провели акцію "Не мовчи! Полон Вбиває!"

392Переглядів

Про це повідомляє Суспільне, посилаючись на співорганізатора акції та дружину військовополоненого Роксану Лещенко.

Участь у заході взяли близько 100 людей. Це рідні полонених бійців Маріупольського гарнізону.

“В 1990 році ми змогли обʼєднатися заради Незалежності України, сьогодні ми виходимо заради збереження життів та повернення українських військовополонених, комбатантів та цивільних заручників з полону додому!”

Учасники акції влаштували живий коридор, який символізує шлях військовополонених додому.

За даними Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, у російському полоні станом на 17 листопада поточного року перебувають 4 тисячі 337 українців. З них — 3 тисячі 574 військових та 763 цивільних. Йдеться про тих, кого вдалось встановити.

3 січня за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів повернулись з російського полону 230 військових та цивільних. Це найбільший за час повномасштабного вторгнення обмін.

Наприкінці листопада минулого року з’явилось повідомлення від Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, що РФ призупинила обміни військовополоненими. Так Кремль хоче вплинути на українців й створити враження, ніби українська влада не працює над цим питанням.

Президент Володимир Зеленський на початку грудня заявив, що обміни полоненими з Росією тривають. Часто вони відбуваються не публічно, а іноді безпосередньо на полі бою.

Раніше “Особи” також писали: У Нікополі вісьмох бійців посмертно відзначили нагородами.