Українські воєнкори та воєнні блогери і волонтери поширюють інформацію про обстріл полігону в Самарівському районі Дніпропетровської області російською ракетою з касетними боєприпасами.
Про це пише Новинарня.
Офіційні джерела з цього приводу зберігають мовчання, адже новини про міжнародне турне президента Зеленського важливіші.
Пізніше свій коментар події оприлюднив Командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-майор Михайло Драпатий. Він запевнив, що не допустить того, аби правду приховали у тумані бюрократії. Драпатий повідомив, що призначив незалежну перевірку за участю військової контррозвідки, “щоб жодна деталь не залишилася поза увагою, а винні були названі і не змогли “відмазатися”.
“Я вимагатиму найсуворішого покарання. Тих, хто роками війни продовжує халатно та формально виконувати свої обов’язки, тих, хто “затягує” військових у застарілі процедури, нехтуючи їхньою безпекою, тих, хто самостверджується не в бою, а гноблячи підлеглих, – усі вони ганьблять Збройні Сил України”, – йдеться у заяві генерал-майора.
За непідтвердженою інформацією, удар балістичною ракетою “Іскандер-М” із касетним боєприпасом відбувся в суботу, 1 березня.
“З’явилась інформація про масову загибель військових ЗСУ через ракетний удар «Іскандером» у Дніпропетровській області”, – написав у своєму телеграм-каналі воєнкор Андрій Цаплієнко.
Він зазначив, що міністерство оборони Росії оприлюднило відео, на якому зафіксовано приліт касетної боєголовки по скупченню особового складу на полігоні.
“Удар був завданий по місцях дислокації 157-ї окремої механізованої бригади ЗСУ на полігоні «Новомосковський» біля села Черкаське”, – зазначив Цаплієнко.
Він зауважив, що офіційно наша сторона цю інформацію поки не коментувала, але повідомлення про подію з’явилося також від українських військових.
Журналіст Юрій Бутусов у стрімі на ютуб-каналі розповів, що ракетний удар був завданий росіянами по навчальному центру ОК “Схід”. На цьому полігоні в селищі Черкаське дислокується 168-й батальйон резерву, де майже всі військовослужбовці – це люди після СЗЧ, які самовільно залишили частини і намагаються переміститися в іншу військову частину та живуть у “великому скупченні просто простих брезентових палаток”.
У різних повідомленнях фігурують дані про кілька десятків загиблих і значне число поранених.
За словами Бутусова, кількість жертв поранених і загиблих становить загалом близько 130 осіб, із них загинули – 32 особи (за іншими даними, які озвучив журналіст – уже 39 осіб).
У Самарівській лікарні, не уточнюючи деталей, підтверджують, що до них надійшло багато поранених. Але наразі все необхідне у лікарів є.
Нардепка Мар’яна Безугла, яку дехто вважає альтернативним рупором ОП, розкритикувала командування ЗСУ, зокрема Олександра Сирського, заявивши, що такі практики продовжуються щодня, а відповідальних за втрати немає.
“Чергова загибель військовослужбовців через приліт під час шикування. Шикування робляться щодня. Ніхто не покараний, Сирський залишається на посаді. Чого ви очікували? Поки совки при владі в ЗСУ, люди гинутимуть із-за їхньої тупості і нездатності пристосуватися до нових реалій”, – написала Безугла.
Раніше “Особи” також писали: Росіяни атакували дронами та КАБом: події війни на Дніпропетровщині.




















