За результатами оперативних заходів у Дніпрі затримано лідера групи – депутата однієї з місцевих рад області.
Про це повідомляє СБУ у Telegram.
Зловмисники вимагали гроші у підприємців, а у разі відмови платити «данину» – викрадали потерпілих, катували їх та погрожували вбивством.
Задокументовано як рекетири «вибивали» 2,5 млн доларів США з місцевого підприємця, який на початку повномасштабної війни мобілізувався до лав ЗСУ і зараз боронить Україну на передовій.
Як свідчать матеріали розслідування, фігуранти на трьох автомобілях «підрізали» авто військового і викрали його прямо посеред дороги, коли він прямував до місця базування свого підрозділу.
Далі рекетири вивезли потерпілого в лісопосадку за місто, де протягом години били і погрожували фізичною розправою.
Потім зловмисники увʼязнили військового у заздалегідь підготовленому закритому приміщенні і після тортур відпустили, щоб він знайшов та передав їм гроші, а також переоформив частину належних йому корпоративних прав на діючий бізнес.
Співробітники СБУ затримали лідера групи, коли він знову погрожував військовому вбивством. Під час обшуків у фігурантів вилучено вогнепальну зброю та готівку, ймовірно одержану злочинним шляхом.
На підставі отриманих доказів затриманому повідомлено про підозру за двома статтями: вимагання, та з погрозою насильства та незаконне позбавлення волі.
Зловмисникам загрожує до 12 років тюрми з конфіскацією майна.
Комплексні заходи проводилися за процесуального керівництва прокуратури Автономної Республіки Крим та Севастополя.
Як повідомили деякі телеграм-канали, групу рекетирів очолював депутат міськради Підгородного Юрій Пришедько (на фото), який займався шахрайством на “зеленому тарифі” та стоїть за усуненням з посади міського голови Підгородного Андрія Горба.
Раніше “Особи” також сповіщали: СБУ затримала командира підрозділу ЗСУ, який співпрацював з ворогом.
























