Минулого тижня фахівці департаменту екологічної політики та НТУ “Дніпровська політехніка” зробили відбір проб води з озера та колектора.
Про це повідомляє Суспільне, посилаючись на пресслужбу міськради.
Минулого тижня фахівці департаменту екологічної політики та НТУ “Дніпровська політехніка” зробили відбір проб води з озера та колектора. За результатами аналізів, у воді з озера виявлено незначні перевищення рівня загальної мінералізації, жорсткості та каламутності. У пробі з колектора — перевищення лише каламутності.
За словами представника департаменту Ярослава Криська, рівень мінералізації води пояснюється природними чинниками: геологією місцевості, хімічними властивостями ґрунтів та ступенем розчинності мінералів. Попри це, матеріали направлені до наглядових органів для подальшого реагування.
У повідомленні вказано, що під час перевірки несанкціонованих скидів не виявили. Водночас берегова зона виявилася засміченою побутовими відходами.
В озеро Куряче, що в Дніпрі, з колектора періодично стікає речовина, схожа на хімічні відходи. Під час скидів на воді місцеві помічають піну висотою у декілька метрів.
За словами місцевої жительки Любові, скидати невідому речовину почали у 2021 році, коли неподалік озера з’явилися автомийки. Через забруднення в озері почали гинути черепахи.
Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за статтею “Забруднення або псування земель через скиди невідомої речовини в озеро”.
Раніше “Особи” також сповіщали: Водному патрулеві на Дніпропетровщині попався браконьєр, який виловив понад 200 рибин.




















