Сімейна пара з Дніпра віком 60 років вживали у їжу сушену непатрану річкову рибу (тарань) домашнього приготування. 16 березня жінку у тяжкому стані госпіталізували до відділення реанімації міської лікарні. Вона перебуває на інтенсивній терапії.
Чоловік звернувся по медичну допомогу 17 березня, його також госпіталізували до відділення реанімації міської лікарні у тяжкому стані, проте наступного ранку він помер.
Про це повідомили на сайті Держпродспоживслужби в області.
В обох захворілих виявили ботулізм. За результатами санітарно-мікробіологічних випробувань у залишках в’яленої риби, яку вживало подружжя, виявлено ДНК Cl.botulinum, Neurotoxin genes. Спеціалісти управління Держпродспоживслужби проводять епідрозслідування.
У 2024 році на Дніпропетровщині зареєстрували шість випадків захворювання на ботулізм. Усі випадки пов’язані зі вживанням у їжу саме риби (в’ялена, копчено-сушена, рибна консерва невідомого походження).
Раніше “Особи” також писали: “Чеські партнери втілюють в Дніпропетровській області два проєкти екологічного моніторингу”.



















