Новини

У Дніпрі на вокзальній площі вшанували пам’ять жертв політичних репресій

Щороку третьої неділі травня Україна вшановує жертв Великого терору. Кого за радянських часів нищили за власну думку, вільне слово,або навіть за походження. 

333Переглядів

18 травня біля пам’ятного хреста на вокзальній площі Дніпра колектив театру Шевченка разом із представником українського духовенства згадали криваве минуле, щоб не допустити його повторення у майбутньому. 

Про це повідомляє “Дніпро-прес”.

На пам’ятному заході скорботно лунала скрипка та голоси театралів, які декламували тематичні вірші та наводили страшні дані про жертв політичних репресій сталінського комуністичного режиму.

– Ми традиційно вже скільки років поспіль виходимо на ці журбливі дати до наших пам’ятників. Коли читаємо історію і дивимося на календар сьогодення, то ми бачимо, яке горе перенесла наша Україна. Скільки хотіли вбити нас, скільки хотіли знищити нашу ментальність, нашу мову. В черговий раз ми знаходимося біля пам’ятника, який поставили в пам’ять про репресії. Про ті дні, про ті страшні години, коли розстрілювали нашу українську інтелігенцію і нашу українську ментальність. Коли розстрілювали і заганяли в табори розумних людей, які творили Україну, які давали українській нації розум і освіту, – поділилася своїми думками про часи політичних репресій Оксана Петровська, директорка-художній керівник театру імені Шевченка, заслужена артистка України.

У процесі спілкування із Оксаною Іванівною з’ясувалося, що саме колектив театру Шевченка виступили ініціаторами встановлення на цьому місці пам’ятного гранітного хреста замість дерев’яного, який простояв майже 15 років.

– Тут лежав тільки цей камінчик, там подалі. І ми приходили сюди, прибирали і дивились на це з великою неприязню до тих людей, які забули історію. І ми, театр, підняли цю тему. Ми раді тому, що ми можемо приходити до цього хреста. Його встановлено нашим українцям, які були закатовані, які були репресовані, які вбиті були за те, що вони українці з великої букви. Тому ми тут, тому ми сьогодні відзначаємо цю пам’ять так, як можемо. І несемо нашим майбутнім поколінням історію, яка правдива та яка повинна бути в історичних книгах, і в освітян, і в школах, і в закладах, і в інститутах, і в університетах, і навіть у дитячих садочках. Це треба показувати, щоб дітки знали з малечку нашу українську історію, – резюмувала заслужена артистка України.

Вшанування закінчили панахидою за загиблими жертвами політичних репресій та всіма борцями за незалежність України. Її відслужив канцлер Дніпровської єпархії ПЦУ, протоієрей Віталій Лопушанський.

Раніше “Особи” також інформували:  У Дніпрі викрили хулігана, який вчинив наругу на Алеї пам’яті загиблих Героїв.

Залишити відповідь