Новини

У Дніпрі планують вимкнути опалення в багатоповерхівці, мешканці якої заборгували 2 млн грн

У Дніпрі планують відключати від опалення неплатників. Мешканці будинку 46 по вулиці Велика Діївська заборгували майже 2 мільйони гривень. За місяць їм ймовірно припинять подачу тепла.

659Переглядів

Про це розповіла Суспільному помічниця директора комунального підприємства “Теплоенерго” Анастасія Сухіна.

У будинку 12 під`їздів — це 422 квартири. Людмила живе у першому. Каже, за комунальні послуги сплачує щомісяця близько 3 тисяч гривень. Жінка на пенсії, тож доводиться економити.

“Хай вимикають тому, хто заборгував, а ми платимо. Чого нас мають? Ми ж платимо, і на пенсії живемо, і стараємося заплатити. А ті, хто не платять, хай їм щось роблять”, — сказала вона.

Юлія проживає в цьому будинку разом з мамою. За її словами, комунальні послуги їм обходяться у 5 тисяч гривень. За опалення сплачують завжди. Розповідає, у кожної квартири є свій юридичний рахунок, тож мають вимикати не під`їзди, а квартири боржників.

“Неправомірно буде піти і відключити нам опалення. Якщо у нас буде такая ситуація, то у нас буде зібрання, хоча воно не є законним під час воєнного стану. Зробимо, щоб ці боржники якось заплатили”, — говорить Юлія.

Як зазначила Анастасія Сухіна, Кабмін дозволив відключати боржників від теплоносія. Каже, неплатників поінформували оголошеннями на під’їздах – у них є місяць, аби звернутись до комунального підприємства та укласти договір про реструктуризацію заборгованості.

“Також є можливість для мешканців, у яких немає боргу, але, наприклад, в них немає можливості протягом осінньо-зимового періоду сплачувати повну суму нарахування. То вони можуть написати гарантійний лист, в якому зобов’язуються протягом всього року сплачувати умовно тисячу гривень”, — розповіла помічниця директора “Теплоенерго”.

Якщо дійде до відключення, будинок від`єднуватимуть від тепла під`їздами, сказав майстер підприємства Роман Ягмуров.

“Наразі ми не маємо технічної можливості відключати квартиру окремо. Отже, якщо буде відключення, то це буде відключення стояка. В такому разі через одного боржника може залишитися без тепла багато квартир”, — каже чоловік.

Загалом, за словами Анастасії Сухіної, за опалення дніпряни заборгували понад півтора мільярди гривень.

Раніше ми також писали про те, що Кабмін скасував мораторій на відключення абонентів від ЖКП через борги.

2 коментарі

Залишити відповідь