Працівники спецпідрозділу Нацполіції в Дніпропетровській області відмовилися переходити в штурмову бригаду Лють.
Про це інформує Кореспондент.
Відповідне відео “наради” щодо цього питання потрапило в мережу.
На записі видно, як заступник начальника ГУНП в області Володимир Богоніс намагається переконати підлеглих, але вони з ненормативною лексикою дискутують з керівництвом.
У соцмережах, куди злили це відео, зазначають, що Богоносу опонує майор поліції Андрій Селко.
Він начебто переконує, що воювати поліцейські спецпризначенці готові, ба навіть влітку брали участь в контрнаступі, але виключно в складі свого підрозділу.
Розмова між керівництвом та підлеглими в Нацполіції супроводжується ненормативною лексикою. Скандальне відео викликало масштабну дискусію в соцмережах.
За Володимира Богоноса вступився колишній начальник Кам’янського відділу поліції ГУНП у Дніпропетровській області Сергій Лукашов.
За його словами, Богоніс спілкується на відео з поліцейськими батальйону поліції особливого призначення (колишній БЕРКУТ). Частину силовиків цього батальйону дійсно переводять до штурмової бригади Лють.
“Але поліцейські зовсім не бажають їхати на фронт. Вони не навчені, воювати повинні військові, а в поліції інші функції. Ну і на відео ще можна почути багато інших “аргументів””, – зазначив Лукашов.
Богоніс, як пише він, воював в 2014-2015 роках, прийшовши в поліцію після Майдану і “спроможний особистим прикладом повести за собою людей”.
“На його адресу від колишніх беркутівців лунають образи що він “гнида с Майдана”. І один з поліцейських стверджує що на майдані “БЕРКУТ защищал страну!!!”. Щось все це не дуже вкладається в твердження журналістам міністра-психолога Ігор Клименко, що кожен поліцейський готовий захищати Україну”, – додав Лукашов.
Українців дуже обурило відео та й самі “аргументи” копів. Користувачі справедливо зазначають, що в ЗСУ зараз воюють “і трактористи, і баристи”, а спецпризначенці, виявляється, “не створені для війни”.
Лють – воєнізований підрозділ поліції
У січні 2023 року МВС почало формування штурмових бригад Гвардія наступу – це бригада Нацполіції Лють, бригада Держприкордонслужби Сталевий кордон та шість бригад Нацгвардії. Основу підрозділів склали чинні поліцейські, прикордонники, нацгвардійці.
На рахунку Люті є вже низка успішних операцій. Так, 17 вересня 2023 року ОШБр повідомила про звільнення села Кліщіївка на Бахмутському напрямку. Бійці бригади спільно з 80-ю окремою десантно-штурмовою бригадою та з 5-ю окремою штурмовою бригадою остаточно звільнили населений пункт у ході контрнаступу.
В арсеналі бригади наявна бронетехніка (M113, Дозор-Б, Козак-2), артилерійське, зенітне, протитанкове та снайперське озброєння.
Новий законопроєкт про мобілізацію, який уряд вніс на розгляд до Верховної Ради, передбачає скасувати броні для державних службовців. Зокрема, пропонується позбавити права на відстрочку таких держпрацівників:
- Бюро економічної безпеки (БЕБ),
- Державного бюро розслідувань (ДБР),
- Національного антикорупційного бюро (НАБУ),
- Державної виконавчої служби,
- Національної поліції України,
- прокуратури,
- Служби судової охорони,
- патронатної служби.
Бронювати будуть лише 50% військовозобов’язаних у кожній конкретній держустанові. Інші ж – підлягатимуть мобілізації. Це положення стосується також і голів міських та селищних рад, територіальних громад.
Якщо парламент ухвалить документ, то поліцейські підлягатимуть призову. Разом з тим, пункти законопроєкту також передбачають надання повноважень Нацполіції у заходах мобілізації. Мовиться про те, що правоохоронці можуть бути залученні до рекрутингу на військову службу центрів надання адміністративних послуг, центрів зайнятості та центрів рекрутингу.
Окрім того, поліцейські також зможуть інформувати військовозобов’язаних про необхідність відвідати ТЦК та СП.
Раніше “Особи” також повідомляли: Ринок праці і мобілізація. Список чоловічих спеціальностей, яких найбільше бракує бізнесу.

























1 коментар