У Дніпропетровській області сьогодні близько 10 000 тільки почесних донорів України (від 40 донацій) та 35 заслужених донорів (від 100 донацій).
Про це повідомила пресслужба Дніпропетровської обласної ради.
У суботу, 14 червня, в Україні відзначали Всесвітній День донора. Особливе місце люди, які щедро діляться своєю кров’ю, посіли у житті країни під час війни. Адже одна донація може врятувати до трьох життів. Сьогодні це не просто слова – це реальність воєнних буднів українців.
До повномасштабного вторгнення в Україні було лише 320 тисяч донорів при 44 мільйонах населення – менше 1% громадян. ВООЗ вважає мінімально необхідним рівень 1% населення, але в умовах війни потреба зросла в рази.
“Серед тих, кого мав честь відзначити до Всесвітнього Дня донора крові – родина трьох братів-близнюків, кожен з яких регулярно здає кров. Їх спільна кількість донацій вже наближається до 100. Донори, які приїхали з Нікополя, Павлограда, Магдалинівки та Дніпра – попри обстріли та постійну загрозу. Є ті, хто вже на порозі почесного звання з майже 40 донаціями. Ці люди знають: поки вони здають кров, десь наш захисник повертається до строю, цивільний отримає шанс на життя, дитина виживає після операції”, – сказав голова облради Микола Лукашук.
Після нагородження для донорів провели екскурсію обласною радою – відвідали сесійну залу й музей місцевого самоврядування.
А напередодні до благородної справи долучилися й депутати та працівники Дніпропетровської обласної ради – вони здали кров на потреби військових в одній із лікарень регіону.
Раніше “Особи” також писали: Шістнадцять мешканців Дніпропетровщини отримали звання «Почесний донор».






















