На ставку в селище Новопокровка Дніпровського району виявили масову загибель риби. Після перевірки водойми стало відомо, що причина природної катастрофи у спеці та обмілінні водойми. Наразі фахівці ліквідовують наслідки природного явища. Прибирають, знезаражують та дезинфікують водоймище, проводять аерацію.
Про це повідомили в Дніпропетровській ОВА.
«Мор риби періодично спостерігається влітку. До цього призводять нестача кисню у воді через спеку і тривалий штиль. Так сталося і у Новопокровці. Фахівці не виявили фактів зовнішнього впливу та несанкціонованого скиду стоків. Зараз всі сили місцевої влади та відповідних служб направлені на усунення наслідків», – зазначила заступник начальника Дніпропетровської ОВА Лілія Мягка.
Ловити рибу на ставку, продавати її – заборонено. Там організоване постійне чергування.
Місцеві мешканці долучилися до прибирання риби на березі водойми. Тільки за один день, вони зібрали п’ять тонн мертвих карасів та коропів. Про це повідомляє “Суспільне”.
“Тут навіть мільйони, ви ж бачите. І це ж по всій окружності ставка таке. Карась, короп, білий амур. Плотва тут була, я тут рибалив, окунь. Я сподіваюсь, що воно нормалізується, і буде все добре”, — сказав мешканець сусіднього села Олег, який приїжджав щотижня рибалити на ставок.
Селищна голова Людмила Муркович розповіла, що після виявлення риби на одному з берегів водойми — одразу звернулись до рибоохоронного патруля та Держпродспоживслужби. Там дали вказівки, як діяти.
Одразу провели замір води, поставили три помпи – щоб подавати повітря у водойму. Також придбали три тонни вапна. Потім берег обсипали також, щоб не розповсюджувалася інфекція. Такі заходи проводять щоденно. Зібрану з берега рибу вивезуть на безпечну ділянку та утилізують.
У Держпродспоживслужбі зазначили, що джерел забруднення водойми не виявили, запах води в нормі, колір — зелений, температура — 37, 5 ºС, нафтова плівка та піна відсутні. Масова загибель риби сталася через задуху, суттєве підвищення температури, настання періоду цвітіння синьо-зелених водоростей, що спричинило зменшення кисню у воді, додали у відомстві.
Раніше “Особи” також писали: “У Кам’янському районі в ставку потонув чоловік”.























