Новини

В одеському обласному МСЕК викрили масштабну корупційну схему

Правоохоронці викрили групу лікарів, які допомагали ухилянтам отримувати медичні документи для визнання їх «непридатними».

686Переглядів

Вартість «послуги» складала від шести до 12 тисяч доларів.

Про це повідомляє Державне бюро розслідувань (ДБР).

Там встановили, що з весни 2024 лікар «Одеської обласної клінічної лікарні» почав надавати «платні послуги» ухилянтам. До своєї схеми він залучив ще 12 лікарів з різних закладів міста, посадовців «Одеського обласного Центру медико-соціальної експертизи» та їхніх родичів.

«Лікарі вигадували здоровим чоловікам діагнози та виготовляли необхідну медичну документацію на підтвердження „історії хвороби“, навіть, робили знімки „МРТ“. Надалі, військовозобов’язані, з пакетом готових документів йшли до МСЕК, де їх зустрічали „підготовлені“ члени комісії для оформлення групи інвалідності», — додає ДБР.

Вартість «послуг» складала від шести до $12 тисяч. Ціна залежала від складності діагнозу й групи інвалідності.

Наразі вже були встановлені 42 ухилянти, які скористалась цією схемою.

Загалом правоохоронці провели 28 обшуків за місцем роботи та проживання фігурантів. Було вилучено медичну документацію, більше $80 тисяч готівкою та три автомобілі преміумкласу.

Раніше “Особи” також писали: 6,8 тис. вироків корупціонерам винесли за час великої війни, лише 1,5% з них покарали позбавленням волі.

1 коментар

Залишити відповідь