Президент “Всеукраїнської асоціації пекарів”, директор ТОВ “Київ Хліб” Юрій Дученко спрогнозував подорожчання хліба найближчими місяцями на 30%.
Про це Юрій Дученко розповів виданню AgroPortal.ua.
За його словами, більшість підприємств хлібної галузі страждають через відключення світла. Тому деякі з них переходять на електрогенератори, що насамперед впливає на стабільність роботи та ціноутворення. У собівартості хліба простої рецептури електрика складає 50 копійок, а за виробництва цього ж хліба на генераторі – 1,5 грн. Аварійні ж відключення призводять до виробництва бракованої продукції і виходу з ладу обладнання.
Юрій Дученко додав, що мобілізація також є проблемою для хлібної галузі. Наразі внаслідок відсутності людей деякі підприємства змінюють графік роботи, скорочують обсяги та асортимент виробництва.
Ще однією проблемою є відсутність зерна другого і третього класу.
“Борошномели на сьогодні вже не можуть знайти зерна, щоб сформувати помольні партії. Саме борошно піднялося також у ціні на 25-30%.”, – наголосив Дученко, зауваживши, що до всього цього ще й додалась криза платежів за вже поставлену хлібобулочну продукцію в торгівлю і на ЗСУ.
У висновку президент “Всеукраїнської асоціації пекарів” зазначив, що, зважаючи на проблеми галузі, в найближчі тижні хліб здорожчає вже на 10%, а в наступні місяці – ще на 20%.
Раніше “Особи” також писали: “Укрзалізниця скоротить рух приміських поїздів, щоб зменшити споживання електроенергії”.



















