Новини

Відтепер нерухомість на окупованих територіях можна зафіксувати через “Дію” у Реєстрі збитків

Схоже сталося те, про що давно мріяли ВПО та біженці, які залишили свої домівки на окупованих росіянами територіях.

305Переглядів

Втратили доступ до нерухомості на окупованій території? Зафіксуйте це в Реєстрі збитків.

Про це сьогодні поінформувала пресслужба “Дія”.

Там зазначають: через злочинну агресію росії мільйони українців були змушені покинути свої домівки. Частина з них усе ще залишається на окупованих територіях. Держава-терорист повинна заплатити за страждання кожного українця і кожної українки.

Тому в міжнародному Реєстрі збитків з’явилася нова категорія — А3.6 «Втрата доступу та контролю над нерухомим майном на тимчасово окупованих територіях».

 Хто може подати заяву

Власники або співвласники нерухомості на ТОТ. Якщо співвласників кілька — кожен подає заяву окремо.

 Що потрібно для подання

Заповніть заяву на порталі Дія за посиланням.

Кожне звернення — реальне підтвердження злочинів росії проти українців. І ще один крок до репарацій та відновлення справедливості.

Звичайно, подання такої заяви не означає автоматичного відшкодування за втрачене майно, але це стане у нагоді в майбутньому, коли росія вимушена буде платити за рахунками цієї війни.

У коментарях під дописом зазначають, що подати заяву зможуть лише ті переселенці, хто втратив житло після 22 лютого 2022 року. Отже, ще мільйони ВПО, які покинули домівки до повномасштабного вторгнення росії не зможуть претендувати на будь-яку виплату.

Послугу в Дії реалізують Мінцифри та Міністерство юстиції України. Розвиток сервісу здійснюється в межах проєкту «Цифровізація для зростання, доброчесності та прозорості» (UK DIGIT), що виконується Фондом Євразія та фінансується UK Dev, і швейцарсько-української програми EGAP. Партнер проєкту UK DIGIT та виконавець програми EGAP — Фонд Східна Європа.

Раніше “Особи” також писали: Для активістів з ТОТ та прифронтових громад проведуть круглий стіл.

Залишити відповідь