Група посадових осіб намагалася придбати за вищою ціною боєприпаси, які вже були законтрактовані Міністерством до цього за ринковими цінами.
Йдеться про суму у майже 1,5 мільярда гривень.
Про це повідомляє пресслужба Міноборони.
Там зазначили, що про злочинну схему стало відомо 16-го грудня. Було негайно розпочато аудиторське дослідження, яке попередньо підтвердило усі ознаки порушення.
Службою внутрішнього аудиту Міноборони попередньо з’ясовано наступне:
В грудні 2022-го начальник Головного управління з організації виробництва боєприпасів і будівництва споруд спецпризначення Міноборони підписав угоду про постачання боєприпасів з держпідприємством «Прогрес» без погодження Департаменту внутрішнього аудиту. В грудні цього року начальник підписав додаткову угоду з грифом «для службового користування». Після чого відбулась оплата.
Керівництво підприємства «Прогрес» та начальника управління, який і підписував угоду від імені Міністерства оборони, було негайно усунуто від виконання обовʼязків. Головного фігуранта розслідування затримано.
В службових приміщеннях підприємства та Головного управління сьогодні зранку почались обшуки. Всі працівники міністерства, що були долучені до цього контракту, пройдуть тест на поліграфі. Фахівці Міністерства оборони працюють над тим, щоб повернути кошти державі якнайшвидше.
В СБУ оприлюднені фото обшуків.
Наразі фігуранта усунуто від виконання службових обов’язків. Крім того, Міністерство оборони проводить заходи для повернення до бюджету України привласнених майже 1,5 млрд грн.
Розслідування триває. Зловмиснику загрожує до 15 років тюрми.
Також “Особи” раніше писали: 15 років тюрми присудили посадовцю «мобільної» компанії, який «зливав» російській розвідці геолокації ЗСУ.
























5 коментарів