Новини

Єдиний живий учасник УПА з Кривого Рогу лише цього року отримав пенсію як борець за незалежність

Пенсію як людині, що має статус "За особливі заслуги перед Україною", Йосипу Гевчуку вдалося оформити лише у 2025 році.

346Переглядів

Це Гевчук Йосип Миколайович (на фото – у центрі), 1935 р.н, учасник опору комуністичному режиму у складі УПА, колишній політв’язень, мешканець міста Кривий Ріг. Наразі він залишився єдиним на Січеславщині представником покоління, яке виборювало самостійність української держави в 1940-50 роки та кому також пощастило брати участь у відновленні незалежності та розбудові сучасної української нації.

Про це повідомив голова Дніпровського товариства політв’язнів і репресованих та Регіональної комісії з реабілітації Іван Дремлюга.

За словами Дремлюги, минулого року Регіональна комісія з реабілітації, яку він очолює, одноголосно визначила статус Йосипа Гевчука та надала довідку про офіційне визнання борцем за незалежність України, яка дає право на пенсію “За особливі заслуги перед Україною”.

На фото: Йосип Гевчук і Роман Пастернак (нині покійний) на зустрічі із студентами ДНУ.

Але майже пів року після цього комісія з реабілітації вела переписку з ГУ Пенсійного фонду у Дніпропетровській області, щоб  доказати очевидне.

Лише в січні 2025 року пан Гевчук став отримувати належну йому доплату до пенсії. Взагалі ПФ – це така цікава державна установа, де громадяни, особливо потерпілі від репресій, замість співчуття, сприяння і допомоги постійно отримують заперечення, не визнання статусу і безпідставні відмови у визначених законами України підвищень до пенсій. Доводиться звертатись до судів і лише на підставі їхнього рішення отримувати належні доплати.

Іван Дремлюга цитує зміст довідки про реабілітацію старого упівця з Кривого Рогу:

“Цією довідкою підтверджується, що відповідно до статті 1 Закону України «Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у XX столітті» та до Закону України «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років” особа є борцем за незалежність України у XX столітті . Рішення про визнання Гевчука Йосипа Миколайовича таким, що відповідає зазначеним вище вимогам, прийнято на засіданні регіональної комісії з реабілітації при Дніпропетровській обласній державній адміністрації 20.06.2024 року, протокол №27.”

Дремлюга побажав Йосипу Гевчуку, єдиному в області реабілітованому, що визнаний борцем за незалежність України, доброго здоров’я, оптимізму, зберегти притаманне йому почуття гумору, щасливих миттєвостей життя попри лихоліття війни, віри в незборимість української нації і нашу перемогу.

Раніше “Особи” також інформували: “Правий сектор” звернувся до міського голови Дніпра з вимогою перейменувати провулок на честь загиблого побратима.

Залишити відповідь