Правоохоронці Дніпропетровщини оголосили про підозру двом чоловікам, які за допомогою підроблених документів незаконно привласнили та перепродали землі лісового фонду. Схема базувалася на фіктивній документації та використанні підставних осіб.
Про це повідомляє ГУ НП у Дніпропетровській області.
Слідство встановило, що фігуранти розробили план захоплення цінних територій у Дніпровському районі. Використовуючи підроблені державні акти на землю та фіктивну технічну документацію, зловмисники незаконно зареєстрували право власності на дві земельні ділянки лісового значення. Щоб приховати злочинне походження майна, ділянки оперативно перепродали третім особам, фактично легалізувавши незаконно здобуту землю.
29 січня 2026 року слідчі поліції спільно зі співробітниками СБУ провели серію санкціонованих обшуків за місцями проживання фігурантів та в їхньому офісі. Правоохоронцями було вилучено: комп’ютерну техніку та мобільні телефони, документацію і гроші.
Усі речові докази наразі направлені на експертизу. Двом учасникам схеми повідомлено про підозру за трьома статтями Кримінального кодексу України:ч. 3 ст. 190 (Шахрайство); ч. 4 ст. 358 (Підроблення документів); ч. 1 ст. 209 (Легалізація майна, одержаного злочинним шляхом).
Досудове розслідування триває.
Раніше “Особи” також писали: “У Самарівському районі прокуратура повернула громадам 1000 га землі”.






















