НовиниПрес релізи

У Дніпрі відбулась чергова акція на підтримку військових «Гроші на ЗСУ»

Містяни продовжують щосуботні мирні акції на підтримку захисників і захисниць, вимагаючи від мерії 20% бюджету Дніпра спрямувати на  потреби Сил оборони.

565Переглядів

Дніпровська міська рада все ще «закриває очі» на війну і не хоче збільшувати фінансування ЗСУ/ ТРО.  Міськрада знову проігнорувала петицію в 11 000 підписів щодо скасування недоцільних тендерів та збільшення фінансування ЗСУ за їхній рахунок до 20% бюджету, а також звернення активісток на допуск до минулої сесії 22 травня.

Про це йдеться у пресрелізі організаторів акції.

Основні гасла сьогоднішньої акції: «Бюджет міста 19 млрд. Де 20% на ЗСУ?!», «Фронт йде до Дніпра! Де 20% на ЗСУ?», «20% на ЗСУ!», «Не піар, а дрони».

Натомість більшість дніпрян не звертають увагу на цю проблему, споживаючи інформацію з проплачених ЗМІ, зокрема, «Дніпро TV». Мерія не надала по петиції жодної прямої відповіді навіть за офіційним зверненням від Національної поліції.

ДМР продовжує мовчання щодо власних чисельних правопорушень та ігнорування місцевої громади, а саме:

  • ігнорує звернення 11 тисяч жителів Дніпра з вимогою збільшити фінансування ЗСУ з 2-х до 20% бюджету міста;
  • ігнорує права та свободи громадян, які відносяться до громади Дніпра і мають повне право бути присутніми на щомісячних сесіях;
  • на останній сесії взято новий кредит на капітальну реконструкцію єдиної більш-менш нормальної трамвайної колії міста – трамвайного маршруту #1. Зроблено це за заявою мера, що «треба жити життя».

Стає очевидним, що поки одні «живуть життя», інші – гинуть через нестачу сформованих аптечок, дронів, турнікетів та інших речей, які можуть і мають закуповувати для військових місцеві громади. Беручи до уваги те, що на останньому засіданні сесії міської ради Дніпра (від 22-го травня) міський голова із депутатами після півгодинного засідання втекли через чорний хід, активісти руху «Гроші на ЗСУ» на пікеті 25 травня нагадали містянам обличчя тих людей, які безпосередньо приймають рішення, та відповідальні за бюджет всього міста.

На сесії від 24-го квітня депутатка Наталія Демідова критикувала всіх, хто цікавиться справами мерії і хотіла їх відправити на фронт. Більшість депутатів це підтримували, що є дискредитуючим і принижуючим для гідності наших військових. Активісти хочуть звернути увагу на те, що статус депутата місцевої ради не звільняє військовозобов’язаного від мобілізаційних обов’язків. Тож представники тієї чи іншої партії, які не спроможні під час третього року повномасштабної війни виконати вимоги громадян та вплинути на перерозподіл коштів з бюджету на користь Сил оборони, можуть достроково скласти повноваження та мобілізуватись до лав ЗСУ. Там, на думку активістів, від них буде більше користі.

Варто зазначити, що Дніпро як друге за величиною бюджету місто посідає 13 місце серед інших українських міст за допомогою ЗСУ за програмою ЗСУ/ ТРО: частка складає 4,23% (станом на 1 травня 2024 року). Насправді показник підтримки є набагато меншим, бо з програми виділяються кошти також на капітальне встановлення охоронних систем у школах, транспорт для ТЦК, і не тільки.

Раніше “Особи” також писали: У Дніпрі провели чергову акцію “Гроші на ЗСУ”.

 

 

2 коментарі

Залишити відповідь