НовиниПрес релізи

Як “Гроші на ЗСУ” вибороли 268 млн грн міського бюджету Дніпра, поки депутати тікають від містян

Громадський тиск може змінювати ситуацію на краще. Рух "Гроші на ЗСУ" досяг значних результатів у боротьбі з нецільовими закупівлями та зекономив сотні мільйонів грн.

531Переглядів

У травні рух «Гроші на ЗСУ» направив колективний лист до групи «Прозорість та підзвітність» Дніпровської ОДА з вимогою переглянути тендери на нецільові закупівлі.

Про це йдеться у пресрелізі активістів, який отримали “Особи”.

Наше звернення та розслідування NGL.media дозволили досягти вражаючих результатів. Департамент житлового господарства Дніпровської міськради змушений був зменшити вартість контрактів з утеплення багатоповерхових будинків на 63,7 млн грн. – йдеться у релізі.

Активісти зазначили, що проведений аналіз кошторису проєктів з утеплення 13 багатоповерхівок у Дніпрі загальною вартістю майже 425,5 млн грн виявив переплату на 49,7 млн грн. За оцінкою аналітиків моніторингового порталу Dozorro, завищення вартості утеплення будинків склало не менше 39,4 млн грн.

У підсумку департамент житлового господарства Дніпровської міськради підписав з підрядником додаткові угоди, якими зменшив вартість контрактів на 63,74 млн грн. Отже, загальна вартість капремонту й утеплення будинків подешевшала на 15%.

Інші досягнення після звернення активістів:

  • 2 закупівлі на суму 96,6 млн грн були скасована;
  • По 14 закупівлях зменшено суми договорів на 63,78 млн грн;
  • Закупівля КП “ДНІПРОВОДОКАНАЛ” на суму 2 млн грн для охорони фонтану була піддана перегляду.

Міський бюджет Дніпра сьогодні збільшився до майже 20 млрд. грн, але на підтримку ЗСУ виділяється лише 4% (850 млн грн), що насправді становить лише 3% бюджету з урахуванням цивільних витрат, – пишуть активісти.

Реально витрачених лише 199 млн грн по програмі підтримки ЗСУ станом на 1 травня, а дотація у 150 млн грн до обласного бюджету була виділена вчасно. Це в той час, як перші півроку були найтяжчими для наших військових без допомоги США.

19 червня відбулася сесія міської ради, де вимоги дніпрян вкотре проігнорували. Депутати ховалися в дорогих автівках від містян, не допустили на сесію активістів і вкотре показали власну некомпетентність, – зазначають організатори руху “Гроші на ЗСУ”.

Раніше “Особи” також писали: «Елемент російського ІПСО»: як влада у Дніпрі цькує активістів ініціативи «Гроші на ЗСУ».

2 коментарі

Залишити відповідь