Команда ОВА зустрілась з міжнародними партнерами. Говорили про безпекову ситуацію, підтримку переселенців, виклики прийдешнього опалювального сезону.
Про це йдеться у повідомленні ДніпроОВА.
Начальник ОВА Сергій Лисак подякував УВКБ ООН (Управління Верховного комісара ООН у справах біженців) за плече допомоги, що підставили українцям, які через війну вимушено покинули свої домівки. А уряду Норвегії – за політичну, військову та гуманітарну підтримку України. Та за організований тренінг, на якому фахівці регіону відпрацювали алгоритм дій у випадку різних надзвичайних ситуацій.
Пані посол наголосила, що завітала до Дніпра після довгої перерви. До цього приїжджала у 2017-му. І з того часу багато змінилося. Насамперед, сталося повномасштабне вторгнення. Акцентувала, що війна в Україні несе загрозу всій Європі.
«Ми відчули на собі, в яких умовах доводиться зараз жити людям. Були свідками повітряних тривог й тричі спускалися в укриття. Робимо все можливе, аби надати найнеобхідніше», – сказала Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Норвегії в Україні Хелен Санд Андерсен.
Під час зустрічі зупинилися на наданні допомоги переселенцям, яких Дніпропетровщина прийняла сотні тисяч. Представники іноземної делегації планують відвідати в області місця розміщення ВПО.
Говорили й про підготовку до зими, про потреби регіону. Напередодні опалювального сезону це генератори, когенераційні станції і мобільні котельні. Аби не зупинялися критично важливі об’єкти, адже росіяни навмисне цілять по енергооб’єктах.
У ОВА зазначили, що Дніпропетровщина прагне розширювати й міжрегіональні зв’язки. Зокрема, налагоджувати контакти з регіонами Норвегії.
Співпраці сприяє Регіональний офіс міжнародного співробітництва та координаційний центр підтримки цивільного населення при ОВА.
Раніше “Особи” також інформували: У обласній раді обговорили співробітництво Дніпропетровщини з Чехією у сфері водопостачання.



















