У СІЗО під вартою перебувають троє неповнолітніх. За результатами перевірки, вони проживають в антисанітарії та не отримують належної медичної допомоги. Також права дітей порушують.
Про це у своєму Telegram-каналі повідомив Уповноважений Верховної ради України з прав людини Дмитро Лубінець.
Під час візиту до установи представники Офісу Омбудсмана виявили такі порушення:
- під час повітряної тривоги неповнолітні не переходять до укриття;
- камери мають незадовільний санітарно-гігієнічний стан;
- бачки для питної води перебувають в антисанітарному стані: вода містить осад та бруд;
- не створені умови для дозвілля;
- відсутній контроль за освітнім процесом;
- психологічна допомога здебільшого не враховує особливостей психологічного стану неповнолітніх;
- персонал СІЗО палить у приміщеннях, суміжних з тими, де перебувають неповнолітні;
- відсутні належні медичні послуги дітям.
Також виявили проблеми з харчуванням і меддопомогою дітям, які перебувають з матерями. Наприклад, одна з засуджених скаржилась, що її немовля голодне. Крім того, у малюка довго трималась температура тіла на рівні 38,5°C. Тільки після втручання представників Омбудсмана його оглянув педіатр.
Раніше “Особи” також писали: “У Кривому Розі дружина вбила ножем свого чоловіка”.





















2 коментарі