Через підрив окупантами греблі Каховської ГЕС та використання води з річки для водозабезпечення Кривого Рогу призвели до майже повного спустошення Макортівського водосховища. Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук та місцева влада Дніпропетровщини і Кривого Рогу відвідали зону обміління в долині річки Саксагань.
Про це повідомили в Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України.
Наразі рівень води у Макортівському водосховищі становить лише 19,6 млн м3 при нормі в 57,8 млн м3. У разі тривалих посушливих періодів наповнення водосховища природним шляхом може тривати близько 10 років.
Тому планують збудувати новий водогін, через який вода з Кам’янського водосховища потраплятиме у Макортівське водосховище.
“Тож серед технічних рішень, які опрацьовуємо для вирішення проблеми, – подача дніпровської води з Кам’янського водосховища через русло річки Саксагань. Це передбачатиме будівництво нового водогону довжиною близько 30 км, а також влаштування насосних станцій з водозабором. Реалізація проєкту дозволить наповнити Макортівське водосховище, поліпшити якість води для забезпечення потреб мешканців в межах басейну р.Саксагань, а також наповнити колодязі у господарствах, які не охоплені централізованим водопостачанням”, – наголосила Світлана Гринчук.
За її словами, для запуску проєкту, поки громади розроблятимуть техніко-економічне обгрунтування, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України веде перемовини з потенційними інвесторами для реалізації проєкту.
Раніше “Особи” також писали: “У Дніпрі з 12 по 16 травня відключатимуть воду боржникам: адреси”.






















