Новини

Чотири школи Дніпропетровщини отримають кошти на інновації

Держава виділила майже 23 мільйони гривень для чотирьох шкіл Дніпропетровської області, аби вже з нового навчального року учні навчались у модернізованих STEM-просторах.

303Переглядів

369,36 млн грн субвенції на STEM-обладнання в межах «Профільної» реформи старшої школи – розподілені.

Про це повідомляють на офіційному сайті Міністерства освіти України.

За підсумками розподілу першої частини субвенції кошти отримають 22,7 млн грн отримають чотири дніпропетровських навчальних заклади, а саме:

№ з/пГромадаСума, грнЗаклад освіти
1Солонянська селищна ТГ6 197 395Заклад загальної середньої освіти «Солонянський ліцей» Солонянської селищної ради Дніпропетровської області
2Слобожанська селищна ТГ2 014 342Слобожанський ліцей Слобожанської селищної ради Дніпровського району Дніпропетровської області
3Іларіонівська селищна ТГ4 452 665Яворницький ліцей Яворницької селищної ради Дніпропетровської області
4Дніпровська міська ТГ10 035 018Дніпровський ліцей № 111 Дніпровської міської ради

За ці кошти заклади освіти зможуть обладнати кабінети біології, фізики, хімії, географії, математики та STEM-лабораторії:

  • сучасним лабораторним обладнанням;
  • комп’ютерною технікою та інтерактивними засобами навчання;
  • новими меблями.

«Акцент у використанні субвенції буде зроблено на створенні єдиного освітнього простору в закладі освіти – STEM-кластеру. Йдеться не про точкове обладнання одного кабінету, а про комплексне оновлення кількох кабінетів на одному поверсі чи в одному крилі. Це передбачає не лише оснащення кабінетів сучасним обладнанням, а й ремонт приміщень, – йдеться в повідомленні. – Фінансування ремонтних робіт має забезпечити місцева влада або інші джерела, не заборонені законодавством».

Згідно інформації на сайті МОЗ, серед конкурсних вимог до закладів освіти, які змагалися за отримання фінансування, були:

  • очна або змішана форма навчання (поєднання очної й дистанційної);
  • забезпечення здобуття профільної середньої освіти у 2027/2028 навчальному році (згідно з перспективним планом розвитку закладів загальної середньої освіти);
  • на 1 січня 2025 року мати щонайменше 60 учнів на паралелі 7 класів або забезпечувати освітній процес лише у 8-11(12), 9-11(12) та 10-11(12) класах. Або згідно з перспективним планом розвитку закладів загальної середньої освіти органів місцевого самоврядування у 2027/2028 навчальному році стати єдиним закладом, що забезпечуватиме здобуття профільної середньої освіти в територіальній громаді;
  • забезпечують підвезення шкільним автобусом (для закладів у сільській місцевості).

«Завдяки субвенції вже у 2025/2026 навчальному році учні отримають змогу навчатися в сучасних просторах, а з 2027 року поглиблено вивчати обирані предмети й курси», – резюмують в інформації.

Раніше «Особи» повідомляли:

Залишити відповідь