Новини

Обвинувачуваного у дезертирстві воїна ЗСУ відправили під варту рішенням дніпровського суду

Чоловік потрапив під обмін, хоча мав намір залишитися у росії. Після того, як колишній солдат ЗСУ перейшов на бік ворога, він мріяв отримати російський паспорт та служити ворогу.

719Переглядів

20 червня Чечелівський райсуд Дніпра відправив під варту на два місяці військового Анатолія Тараненка, якого звільнили з російського полону у травні 2025 року. Йому загрожує до 12 років позбавлення волі за перехід на позиції ДНР.

Про це повідомляє Суспільне з посиланням на дані із Єдиного реєстру судових рішень.

Наприкінці січня 2021-го чоловік добровільно залишив українську бригаду і перейшов на бік росіян.

Анатолія Тараненка відправили під варту з можливістю внесення застави розміром 908 400 гривень.

У разі внесення застави він буде зобов’язаний прибувати до прокурора або суду; не відлучатися з населеного пункту, у якому він зареєстрований чи де проживає; повідомляти прокурора або суд про зміну місця проживання та інше.

Його обвинувачують у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частиною 3 статті 408 Кримінального кодексу України “Дезертирство” та частиною 3 статті 410 ККУ “Привласнення військового майна”. За це йому загрожує до 12 років увʼязнення.

51-річний Анатолій Тараненко – колишній водій-механік 1-ї Сіверської танкової бригади. Він родом із села Висока Вакулівка Козельщинської громади. Пізніше він із сім’єю переїхав до села Буняківка, що в Решетилівській ТГ. Чоловік має трьох сестер, але нині з ними зв’язку не підтримує.

Як розповідала староста села Висока Вакулівка Світлана Лавренко, із сестрами чоловік перестав спілкуватися ще до військової служби. Він заблокував їхні телефонні номери без явних причин. Із дружиною чоловік розлучився, троє дітей лишилися з нею. У самого Тараненка залишилися заборгованості за кредитами та аліментами.

29 січня 2021 року за фактом зникнення солдата Тараненка в Кураховому судили керівника підрозділу, у якому служив дезертир, і призначили йому штраф – більш ніж дві з половиною тисячі гривень. Окреме провадження розпочали і безпосередньо щодо Тараненка вже у Волновасі, про це відомо з Єдиного держреєстру судових рішень. Слідчі з’ясували, що втік зі своїх позицій він 28 січня 2021-го. Тоді чоловік охороняв командно-спостережний пункт та вирішив добровільно його покинути, перейти до позицій “ДНРівців”. Ті до своєї армії його не долучили, натомість забрали в полон.

Через окупацію Волновахи з березня 2022-го розгляд справи Тараненка поновили у Чечелівському райсуді Дніпра. У червні цього року під час засідання обвинувачений розповів, що перейшов до “ДНРівців” після тогояк його побили побратими, він у стані афекту пішов до мінного поля, аби вчинити самогубство. І повзаючи полями, під ранок наступного дня потрапив у полон біля Оленівки.

У полоні Анатолій отримав поблажливе ставлення та різні привілеї. Там він мав прізвисько “Полтава”, очевидно, за регіоном народження. Він  роздавав інтерв’ю журналістам, спілкувався з іншими колаборантами та намагався здобути громадянство РФ.

Перебуваючи в полоні у Донецьку, Анатолій Тараненко вдавався до погроз своїм побратимам. Крім цього, чоловік доносив на них.

Анатолія Тараненка здали українському суду самі росіяни, повернувши разом із іншими військовополоненими. Одним із перших на це звернув увагу командувач 1-го корпусу Нацгвардії України “Азов” Денис Прокопенко у своєму дописі на Facebook. Особу Тараненка встановив ветеран Віктор Лахно. На запитання “Чому зрадника повернули до України?” в Координаційному штабі пояснили, що не могли вплинути на списки полонених через стислі терміни обміну.

Тараненко перебував у Вінницькому військовому шпиталі, де відновлювався після російського полону. Йому зробили операцію на нирках. У разі доведення провини обвинуваченому загрожує до 12 років позбавлення волі.

Раніше “Особи” також сповіщали: Що зробила СБУ з дніпровськими зрадниками, які спокусилися на «швидкі заробіткі» від фсб.

Залишити відповідь