До Дня незалежності у Дніпрі на Алеї пам’яті відбулися урочистості. Зібралися представники керівництва області та міста, силового блоку, духовенства, військові. Найперше згадали тих, хто став на захист свободи України.
Про це повідомили у Дніпропетровській ОВА.
«Незалежність України – це дорога, встелена мужністю. Це голос наших предків, які мріяли про вільну землю. Це подвиг воїнів, які сьогодні закривають щитом наші міста і села. Сьогодні ми не просто відзначаємо найбільше державне свято. Ми схиляємо голови перед тими, хто виборював незалежність. Ціною свого життя. Дякуємо кожному й кожній. Усім, хто тримав і тримає небо та землю України», – зазначив начальник Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак.
Голова облради Микола Лукашук також говорив про важливість цього свята.
“Ми будуємо державу, здатну жити в безпеці й мирі. Україна сильна, і наше єдине бажання – щоб діти та онуки святкували незалежність у мирі, з упевненістю у майбутньому”, – зазначив Лукашук.
Присутні вшанували полеглих воїнів. Поклали квіти до стел з іменами Героїв. Представники духовенства прочитали молитву за Україну.
«Сьогодні найбільше свято нашої держави. Це такий духовний підйом для кожного з нас. Ми цінуємо цей День. У ньому переплелися біль втрат, гордість, українська незламність», – сказав керуючий Дніпропетровською єпархією – архієпископ Дніпровський та Січеславський Симеон.
Далі усі разом завершили малювати символічний артоб’єкт – мапу держави.
Кожну область народні майстри Петриківського розпису уквітчали авторськими й самобутніми візерунками.
До створення своєрідного портрету Батьківщини долучилися юні художники.
«Кожен майстер малював у своєму стилі, власним художнім почерком. Така вийшла гарна Україна. Як утвердження того, що, попри всі випробування, вона все рівно буде квітучою», – розповіла майстриня Петриківського розпису, психологиня Яна Іванова.
Раніше “Особи” інформували: На Дніпропетровщині вшанували пам’ять дітей, загиблих від російської агресії.






















