Стартує програма підтримки агросектору на Дніпропетровщині з 1 вересня. Таким чином фермери зможуть отримати допомогу.
Про це повідомили в Дніпропетровській облраді.
Як зазначив голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук, аграрний сектор разом із промисловістю є одним з ключових наповнювачів бюджету області. Але сьогодні він працює в надскладних умовах: висока вартість логістики, електроенергії та міндобрив, наслідки теракту на Каховській ГЕС, зміни клімату в окремих районах, зокрема в Нікопольському, а також постійні обстріли прифронтових територій.
Окремим напрямом передбачена компенсація вартості електроенергії для аграріїв. На це закладено понад 172 млн грн, з яких 30 млн грн – цьогоріч.
За відповідне рішення проголосували депутати обласної ради на засіданні профільної комісії. Тепер остаточне рішення буде представлене на розгляд всього депутатського корпусу на черговій сесії обласної ради.
У той же час фермери області звинувачують податкову у незаконних поборах. Багато господарств збанкрутіли через посуху, інші тримаються на межі. І саме в цей момент податкова почала висувати мільйонні претензії, вимагаючи повторної сплати податків.
Фермери працюють у прифронтових районах буквально у касках і бронежилетах, але сьогодні змушені боротися не лише з посухою й війною, а й з незаконними вимогами чиновників.
Аграрії звернулися до голови Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева та вимагають:
- припинити незаконні побори та блокування податкових накладних;
- забезпечити чесну й прозору роботу ДПС;
- шукати спільні рішення, щоб зберегти аграрний сектор у надтяжкій економічній ситуації.
Раніше “Особи” також писали: “Зафіксовано протиправне користування арештованими активами підприємства з Дніпра, яке співпрацювало з росією”.



















