Новини

На Дніпропетровщині запускають програму підтримки агросектору: скільки грошей виділили

На Дніпропетровщині запускають програму підтримки фермерам на 2025-2029 роки.

416Переглядів

Стартує програма підтримки агросектору на Дніпропетровщині з 1 вересня. Таким чином фермери зможуть отримати допомогу.

Про це повідомили в Дніпропетровській облраді.

Як зазначив голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук, аграрний сектор разом із промисловістю є одним з ключових наповнювачів бюджету області. Але сьогодні він працює в надскладних умовах: висока вартість логістики, електроенергії та міндобрив, наслідки теракту на Каховській ГЕС, зміни клімату в окремих районах, зокрема в Нікопольському, а також постійні обстріли прифронтових територій.

Окремим напрямом передбачена компенсація вартості електроенергії для аграріїв. На це закладено понад 172 млн грн, з яких 30 млн грн – цьогоріч.

За відповідне рішення проголосували депутати обласної ради на засіданні профільної комісії. Тепер остаточне рішення буде представлене на розгляд всього депутатського корпусу на черговій сесії обласної ради.

У той же час фермери області звинувачують податкову у незаконних поборах. Багато господарств  збанкрутіли через посуху, інші тримаються на межі. І саме в цей момент податкова почала висувати мільйонні претензії, вимагаючи повторної сплати податків.

Фермери працюють у прифронтових районах буквально у касках і бронежилетах, але сьогодні змушені боротися не лише з посухою й війною, а й з незаконними вимогами чиновників.

Аграрії звернулися до голови Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева та вимагають:

  •  припинити незаконні побори та блокування податкових накладних;
  •  забезпечити чесну й прозору роботу ДПС;
  •  шукати спільні рішення, щоб зберегти аграрний сектор у надтяжкій економічній ситуації.

Раніше “Особи” також писали: “Зафіксовано протиправне користування арештованими активами підприємства з Дніпра, яке співпрацювало з росією”.

Залишити відповідь