На Дніпропетровщині на два дні, 9 та 10 жовтня, РГЦМ оголосив попередження про надзвичайну пожежну небезпеку. Мешканців закликають дотримуватися правил поводження з вогнем та випалювати суху траву і листя. За порушення передбачена адміністративна або навіть кримінальна відповідальність.
Про це повідомили в ОВА.
«Наполегливо просимо мешканців області відмовитись від практики спалювання сухої трави, листя та гілок. Під час горіння в повітря виділяються небезпечні речовини: чадний газ, оксиди азоту та канцерогенні сполуки. Вони можуть викликати захворювання дихальних шляхів, серцево-судинної та нервової систем», – зазначила директорка департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської ОВА Яна Науменко.
За спалювання опалого листя передбачений штраф від 3 060 до 21 420 грн. В окремих випадках, що призвели до тяжких наслідків, – кримінальна відповідальність.
Альтернативні методи переробки листя та сухостою
- компостування, під час якого органічні відходи перетворюють на добриво; мульчування подрібненими травою або листям, що допомагає зберегти вологу в ґрунті, запобігти росту бур’янів та збагатити
- землю поживними речовинами.
Якщо обсяги листя надто великі, слід звернутися до комунальних служб або спеціалізованих підприємств для організованого вивезення та утилізації.
Раніше “Особи” також писали: “В Україні імпорт вдвічі перевищує експорт: з яких країн ввезли найбільше”.



















