Новини

На Дніпропетровщині надзвичайна пожежна небезпека: що загрожує порушникам, які випалюють сухостій

На Дніпропетровщині нагадали про заборону випалювати сухостій та опале листя.

159Переглядів

На Дніпропетровщині на два дні, 9 та 10 жовтня, РГЦМ оголосив попередження про надзвичайну пожежну небезпеку. Мешканців закликають дотримуватися правил поводження з вогнем та випалювати суху траву і листя. За порушення передбачена адміністративна або навіть кримінальна відповідальність.

Про це повідомили в ОВА.

«Наполегливо просимо мешканців області відмовитись від практики спалювання сухої трави, листя та гілок. Під час горіння в повітря виділяються небезпечні речовини: чадний газ, оксиди азоту та канцерогенні сполуки. Вони можуть викликати захворювання дихальних шляхів, серцево-судинної та нервової систем», – зазначила директорка департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської ОВА Яна Науменко.

За спалювання опалого листя передбачений штраф від 3 060 до 21 420 грн. В окремих випадках, що призвели до тяжких наслідків, – кримінальна відповідальність.

Альтернативні методи переробки листя та сухостою

  • компостування, під час якого органічні відходи перетворюють на добриво; мульчування подрібненими травою або листям, що допомагає зберегти вологу в ґрунті, запобігти росту бур’янів та збагатити
  • землю поживними речовинами.

Якщо обсяги листя надто великі, слід звернутися до комунальних служб або спеціалізованих підприємств для організованого вивезення та утилізації.

Раніше “Особи” також писали: “В Україні імпорт вдвічі перевищує експорт: з яких країн ввезли найбільше”.

Залишити відповідь