Новини

У Дніпрі співробітники банку незаконно списали понад 50 млн грн з депозитів клієнтів

У Дніпрі чотирьох людей, серед яких директор відділення банку, підозрюють у незаконному списанні понад 50 млн грн з депозитів клієнтів за фіктивними документами.

221Переглядів

Встановлено, що впродовж двох років фігуранти здійснили 11 епізодів незаконного заволодіння коштами на загальну суму понад 50 мільйонів гривень.

Про це йдеться на сайті прокуратури Дніпропетровщини.

За даними слідства, директор відділення передавала іншим учасникам групи інформацію про клієнтів банку, зокрема відомості про їхні депозитні рахунки.

“Надалі двоє підозрюваних, використовуючи статус приватних виконавців, організували незаконне вилучення коштів у потерпілих. Для цього вони застосовували завідомо підроблені судові рішення та фіктивні виконавчі написи нотаріусів. На їх підставі відкривали виконавчі провадження, які не мали жодних правових підстав, і примусово списували з депозитів клієнтів нібито існуючу заборгованість”, — повідомили у прокуратурі.

Ці кошти перераховувалися на рахунки довірених осіб. Пошуком таких осіб та організацією обготівковування грошей займався ще один учасник злочинної групи.

Дії директора відділення банку та підозрюваного, який шукав довірених осіб, кваліфікували за частинами 4, 5 статті 190 КК України.

Приватним виконавцям, окрім шахрайства, інкримінують службове підроблення, несанкціоновані дії з інформацією, які заподіяли значну шкоду (частини 4,5 статті 190, частини 1,4 статті 358, частина 3 статті 362 КК України).

У результаті санкціонованих обшуків за місцями проживання підозрюваних виявлено та вилучено документацію, зокрема, оригінали підробних виконавчих проваджень, та комп’ютерну техніку, яка підтверджує протиправну діяльність.

Раніше “Особи” також сповіщали: Судитимуть групу дніпровських онлайн-шахраїв, які наживалися на енергетичній кризі.

Залишити відповідь