Новини

Дніпропетровщину відвідала велика делегація з Чехії (відео)

В області – велика делегація з Чехії.

329Переглядів

Разом з Послом в Україні Радеком Пехом, гендиректор Міністерства охорони здоров’я Республіки Радек Поліцар. А ще з десяток тамтешніх компаній. Всі працюють в галузі медицини.

Про це повідомив начальник ДніпроОВА Сергій Лисак.

Партнери приїхали дізнатися – чим можуть допомогти медичним установам області.

Вони вже передавали медзакладам регіону необхідне. Та зараз хочуть підсилити підтримку. А крім того – сприятимуть залученню коштів інших донорів, – зазначає Лисак.

Ще один важливий напрямок співробітництва – реабілітація.

Тут чимало вже зробили самостійно, долучається і бізнес. Втім, відкриті до спільних проєктів і з іноземними партнерами. Це питання на контролі у Регіонального офісу міжнародного співробітництва, – пише очільник ОВА.

За повідомленням голови облради Миколи Лукашука, сьогодні у Дніпрі провели разом з чеськими представниками  міжнародну медичну конференцію «Потреби Дніпропетровської області у сфері охорони здоров’я».

Під час конференції наші медики мали можливість безпосередньо спілкуватися з чеськими колегами, домовитись про подальшу співпрацю задля розвитку медицини у регіоні та обміну досвідом. Зокрема, обговорили важливі питання у напрямках надання хірургічної, травматологічної, реабілітаційної, психологічної допомоги в умовах повномасштабної війни.

Також у Дніпропетровській обласній раді провели навчання для наших лікарів – чеські медики працювали з колегами з Марганецької громади.

Як зазначив Лукашук, через постійні обстріли та сильне навантаження тамтешні медики потребують сучасного медобладнання, аби оперативно надавати допомогу постраждалим і ефективно лікувати місцевих мешканців та переселенців, яких у громаді чимало.

Тож сьогодні наші партнери з Чехії передали для однієї з лікарень Марганецької громади сучасне устаткування на загальну суму 400 тисяч євро. Це операційний стіл, гінекологічне крісло, аппарат УЗД, медичні планшети, необхідні інструменти, меблі, – пише Лукашук.

Представники чеських виробників медичного обладнання провели детальне навчання для марганецьких лікарів, аби ознайомити їх з технічними характеристиками новітнього обладнання та показати усі його можливості. Після навчань устаткування офіційно передали керівництву лікарні.

Раніше “Особи” вже писали, що Дніпро відвідала велика чеська делегація.

Також Чехія допоможе відновити Кривий Ріг після війни.

1 коментар

Залишити відповідь