Новини

Еколог розповів, як змінилася якість повітря на Дніпропетровщині з 24 лютого 2022 року

На якість повітря у Дніпропетровській області з початку повномасштабного вторгнення повпливали транспорт, військові дії та викиди підприємств.

525Переглядів

На початку повномасштабного вторгнення, коли майже вся промисловість зупинилася і більшість людей виїхало, у Дніпрі та області працювало обладнання регіонального центру екомоніторингу.

“Ми тоді побачили значне зменшення по основних групах — азотній, дрібнодисперсному пилу, що підтвердило одну з основних гіпотез, що найбільший внесок у забруднення повітря робить промисловість і транспорт. Це пізніше підтвердило й дослідження наших колег з Чеської республіки. Це був огляд ситуації з космосу і стосувався він, перш за все, азотної групи. Дослідження показали зменшення концентрації, в тому числі й по нашій області”, — розповів еколог Олексій Ангурець.

Про це повідомляє Суспільне.

Викиди підприємств

За словами еколога Олексія Ангурця до повномасштабного вторгнення завдяки модернізації та встановлення фільтрів на видобувних, енергетичних та хімічних підприємствах спостерігалося зменшення у повітрі діоксиду азоту, дрібнодисперсного пилу та сполучень сірки. Проте загальна картина була незадовільною.

Наприкінці 2022 року та в 2023, коли підприємства відновили роботу, в області стан повітря став таким самим, як і був до повномасштбаної війни.

Вплив транспорту

Олексій Ангурець розповів, що на початку вторгнення, на вулицях Дніпра поменшало автівок. Потім повернення людей та приплив переселенців, вирівняло ситуацію.

“Потім повернення людей знову вирівняло ситуацію. А от у деяких невеликих містах викиди від транспортних засобів збільшилися за рахунок переселенців. Багато людей виїжджали саме на автівках. Тож цей вплив також не можна відкидати”, — додав еколог.

Вплив воєнних дій

За словами еколога, близькість до лінії фронту створює локальний вплив на стан повітря. Бойові дії часто спричинюють горіння та пожежі, внаслідок яких відбуваються викиди дрібнодисперсного пилу, оксидів азоту.

“Окремо фіксувалося використання хімічної зброї в місцях бойових зіткнень. Це не набуло масового характеру, але позначилося на стані повітря. Тож важливо моніторити повітря і на фронті. Якщо казати про Дніпро, обстріл ракетами, то не йдеться про значний вплив. Безперечно, стається пожежа внаслідок обстрілу і це є локальне забрудення повітря й ґрунту”, — сказав Олексій Ангурець.

Він зазначив, що з екологічної точки зору про вплив війни на довкілля можна говорити з огляду на так звані “відходи руйнувань”.

“Це велика кількість влучань в будівлі, в яких при зведенні використовувався азбест . Йдеться про старі будівлі. Це теж локальні забрудення, вивільнення речовини, яка потрапляє у дихальні шляхи. На це слід зважати тим, хто веде розбір завалів і мешканцям таких будинків”, — зазначив він.

Раніше “Особи” також писали: “У Нікополі в новорічну ніч запустили феєрверки: у поліції перевіряють інформацію”.

Залишити відповідь