Новини

Міносвіти розробило чотири моделі оплати праці для вчителів: що відомо

У МОН розробили чотири моделі оплати праці вчителям.

211Переглядів

Заступниця міністра освіти і науки Надія Кузьмичова розповіла про чотири моделі оплати праці педагогів, які наразі опрацьовує Міносвіти для подальшого обговорення з профільними спільнотами та іншими зацікавленими сторонами.

Про це заступниця міністра освіти і науки Надія Кузьмичова повідомила під час пресконференції, пише «Інтерфакс-Україна».

За її словами, моделі передбачають різні підходи:

  • Збільшення навантаження для педагогів із відповідним зростанням зарплати.
  • Без збільшення навантаження — зарплата змінюється без зміни обсягу роботи.
  • Пропорційне підвищення окладів для різних категорій вчителів.
  • Непропорційне підвищення з акцентом на молодих учителів, щоб стимулювати вступ у професію, оскільки зарплата молодих педагогів зараз є недостатньою.

Кузьмичова уточнила, що під кожну модель вже зроблені розрахунки з урахуванням ситуації по всій Україні. Вона також наголосила, що анонсовані підвищення на 30% та 20% не прив’язані до жодної з цих моделей, а впровадження конкретної системи буде результатом діалогу та консенсусу зі стейкхолдерами, у тому числі з представниками професійних спільнот.

Планується, що обговорення моделей розпочнуться у січні, а вибрана система оплати праці запрацює з 1 вересня 2026 року.

Раніше “Особи” також писали: “У Дніпрі триває дискусія науковців щодо початку літочислення міста”.

Залишити відповідь