Новини

На Дніпропетровщині повернуто державі родовище граніту

Прокуратура повернула державі родовище корисної копалини із запасами понад 800 тис. кубометрів граніту на Дніпропетровщині.

166Переглядів

Прокурори в апеляційній інстанції підтвердили незаконність передачі підприємству права на видобуток граніту на південній частині ділянки «Водопад» Токівського родовища на Дніпропетровщині.

Про це повідомляє Дніпропетровська обласна прокуратура.

Встановлено, що у 2021 році під час аукціону з продажу дозволу на видобуток копалин не було забезпечено добросовісної конкуренції. Участь в аукціоні брали два підприємства, пов’язані родинними зв’язками — батько та син.

Ці суб’єкти господарювання використовували одну й ту саму IP-адресу під час доступу до електронних поштових скриньок, здійснення банківських операцій та сплати гарантійного внеску для участі в аукціоні.

Спірна ділянка надр розташована на території Грушівської територіальної громади, має площу 4,3 га та орієнтовні запаси близько 800 тисяч кубометрів граніту.

Попри  порушення, підприємство майже п’ять років здійснювало видобуток і реалізацію корисної копалини.

Реагуючи на  порушення, прокурори  екологічної прокуратури Дніпропетровської обласної та Криворізької східної окружної прокуратур звернулися до господарського суду з позовом, який задоволено в повному обсязі: визнано недійсними результати аукціону, договір купівлі-продажу та спеціальний дозвіл.

У подальшому апеляційний господарський суд залишив без задоволення скаргу надрокористувача та підтвердив законність позиції прокуратури.

Ухвалене судове рішення спрямоване на відновлення законності у сфері надрокористування та забезпечення добросовісної конкуренції.

Нагадаємо, що раніше “Особи” також повідомляли: Замість ставка – нелегальний кар’єр: у Дніпрі судитимуть бізнесмена за збитки у 290 млн грн.

Залишити відповідь