Волонтери за півтора місяця перетворили стару хату-мазанку в мальовничу “Етнооселю”. Так, там з’явився центр зеленого туризму. Господарі хатини — родина Приймак.
Про це повідомили в Дніпропетровській обласній раді.
Власники перемогли в обласному огляд-конкурсі етноосель та сільських зелених садиб Дніпропетровської області «ЕТНООСЕЛЯ», за підсумками якого вони отримали депутатську субвенцію від Наталії Лисенко. Кошти підуть на проведення майстер-класів, оздоблення етнооселі.
Будівля побудована у 20 сторіччі з лампачу, мазана глиною з половою. Там маленькі вікна, двері та сволок. Хату відремонтували та побілили. Двері, віконниці та інші дерев’яні елементи оздобили майстри миколаївського розпису — учасники та керівники художньої студії миколаївського розпису «Оберіг» КЗ «Центр культурних послуг Губиниської селищної ради».
Всередині є старовинні речі побуту, скрині та автентичний ткацький верстат, який господарі знайшли у селі Свидник Львівської області. Також господарі відновили піч та готують в ній страви за старовинними рецептами. Територія навкруги прикрашена фотозонами з соломи, живих квітів та фруктів, є криниця, садок, цікавий паркан, зона відпочинку, підготовлені місця для альтанок.
“Етнооселя” вже відчинена для різних майстер-класів, гастропрезентацій (сирів, чаїв, меду та випічки) і зустрічає перших відвідувачів.
Раніше “Особи” також писали: “У Дніпрі попри ракетну атаку відновило роботу тракторне підприємство”.

























