Новини

На Дніпропетровщині викрили медпрацівників, які за хабарі допомагали ухилятися від мобілізації

За фейковий психіатричний діагноз з чоловіків брали по 9 тисяч доларів.

595Переглядів

Група медпрацівників за винагороду сприяла оформленню фіктивних психіатричних діагнозів. На їх основі чоловікам присвоювали інвалідність, що дозволяло уникнути військової служби.

Про це повідомила поліція Дніпропетровської області.

За даними слідства, завідувач психіатричного відділення разом із трьома лікарями кількох медзакладів налагодили видачу фальшивих медичних документів. Учасники групи забезпечували направлення на стаціонарне «лікування», виготовляли підроблені виписки з потрібними діагнозами, а також впливали на результати медико-соціальних експертиз.

За кожен етап оформлення – від встановлення попереднього діагнозу до отримання офіційного висновку про непридатність до військової служби учасники схеми вимагали грошову винагороду. Вартість таких «послуг» з виготовлення фіктивних медичних документів коштувала чоловікам до $9 тис.

У ході обшуків за адресами проживання та роботи підозрюваних було вилучено документацію, готівкові кошти, мобільні телефони, комп’ютерну техніку, банківські картки та транспортні засоби.

Поліцейські Дніпровського РУП № 2 затримали двох фігурантів в порядку ст. 208 КПК України під час отримання ними неправомірної вигоди. Причетність ще двох фігурантів до злочинної схеми була встановлена під час досудового розслідування.

“10 липня слідчі, за погодженням із Лівобережною окружною прокуратурою міста, повідомили чотирьом фігурантам про підозру за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою). Наразі вирішується питання щодо обрання їм запобіжних заходів. Слідчі дії тривають”, – резюмують у поліції Дніпропетровщини.

Також раніше “Особи” повідомляли: На Дніпропетровщині ексінспекторка поліції видаляла дані про ухилянтів із бази даних.

Залишити відповідь