Спортсменка Олеся Матвієнко з Дніпропетровщини у складі збірної України виборола два “золота”, “срібло” та “бронзу” на Всесвітніх іграх-2025* у китайському Ченду.
Про це повідомив начальник ДніпроОВА Сергій Лисак.
Цьогоріч дисципліна вперше в основній програмі змагань. Українці гідно дебютували в ній.
Змішана чоловічо-жіноча команда Українських веслувальників отримала «золото» у гонці на 8-місних човнах “Дракон”* на 500 м, обігнавши Індонезію, та у гонці переслідування на 2000 м у 10-місних човнах , где також основним конкурентом була Індонезія.
У 10-місних човнах на 500 м українці виграли “срібло”, а на 200-метрівці – «бронзу».
За збірну України виступали веслувальники: Віктор Свиридюк, Микола Верховецький, Юрій Бардашевський, Сергій Семенюк, Олександр Кальмус, Данило Кухарук, Олеся Матвієнко, Анастасія Мазуренко, Ольга Бураго, Сніжана Жигайло, Катерина Петренко та Олена Скворцова.
Пояснення:
*Всесвітні ігри — міжнародні комплексні змагання з видів спорту, що не входять до програми Олімпійських ігор. Проводяться з 1981 року з періодичністю один раз в 4 роки, з 2001 року проходять під патронатом Міжнародного олімпійського комітету (МОК).
*Веслування на човнах “Дракон” — вид спорту, в якому до складу екіпажів також входять барабанщик та стерновий — задають ритм веслування та керують напрямком руху човна відповідно.
Раніше “Особи” також сповіщали: Дніпрянка стала чемпіонкою світу серед юніорів зі скелелазіння.




















