НАБУ і САП завершили досудове розслідування у справі колишнього віцепрем’єрміністра України, міністра МінЄду, який раніше очолював Міністерство розвитку громад і територій, та ще п’яти осіб.
Про це повідомляють пресслужби НАБУ та САП.
Фігурантів підозрюють у зловживанні службовим становищем та одержанні неправомірної вигоди в особливо великих розмірах для себе та третіх осіб. За описом посади та періоду роботи, йдеться про ексвіцепрем’єра Олексія Чернишова, якого ЗМІ називають “кумом” сім’ї президента Зеленського, зазначає “Економічна правда”.
За даними слідства, один зі столичних забудовників розробив схему незаконного отримання земельної ділянки в Києві під будівництво житлового комплексу.
Для реалізації схеми він звернувся до міністра, який разом із держсекретарем Мінрегіону, радником і директором держпідприємства створили умови для передачі цієї ділянки на баланс держпідприємства. Далі це ДП у незаконний спосіб уклало інвестиційні договори з “потрібною” будівельною компанією.
Забудовник мав передати державі частину майбутніх квартир, пропорційну вартості землі. Щоб мінімізувати цю частку, земельну ділянку та наявні на ній будівлі оцінили майже вп’ятеро дешевше за ринкову ціну.
Різниця між заниженою оцінкою та реальною вартістю перевищила 1 млрд грн — саме на таку суму держава недоотримала б нерухомості, якби схема спрацювала. Реалізації плану завадив арешт ділянки, накладений за клопотанням НАБУ і САП.
За успішну реалізацію угоди забудовник “віддячив” чиновникам істотними знижками на квартири в уже побудованих житлових комплексах. З урахуванням цих знижок вартість квадратного метра для них становила від 1 до 8 тис. грн за мінімальної ринкової ціни близько 30 тис. грн за “квадрат”. Таким чином, міністр отримав неправомірну вигоду у вигляді знижки на загальну суму понад 14,5 млн грн.
За клопотанням НАБУ і САП на більшість квартир, отриманих у рамках цієї схеми, накладено арешт.
Чому Олексія Чернишова називають “кумом” сім’ї Зеленського
Олексій Чернишов був міністром розвитку громад і територій (2020-2022), головою правління НАК “Нафтогаз України” (листопад 2022 – грудень 2024), а також віцепрем’єрміністром -міністром національної єдності України (3 грудня 2024 – 17 липня 2025).
У медіа Чернишова називають “кумом” президента Володимира Зеленського. “Українська правда” з посиланням на джерела в політичних колах писала, що перша леді Олена Зеленська хрестила доньку подружжя Чернишових, і тому сім’ї є “кумами”.
“Вони куми. Це всі знають. Перша леді хрестила доньку Чернишових. Вони постійно проводили сім’ями час разом”, – розповів УП один із важковаговиків українського політикуму.
Раніше “Особи” писали: НАБУ підозрює колишнього віцепрем’єр-міністра Чернишова у легалізації коштів.



















