БлогиОсоби TV

«Самозахист підприємців» збирає та роздає речі, облаштовує укриття, залучає кадри

«Подивіться на укриття, де ми зараз знаходимося. Це взагалі!..» – прокоментувала стан укриття, найближчого до редакції, волонтерка Єськова.

796Переглядів

Проєкт «Банк речей» майже повність автономний: одні люди приносять речі – інші їх забирають. «Ми лише робимо фото, щоб показати, що ці речі не пішли кудись «наліво», а пішли дійсно людям», – каже Оксана Єськова – волонтерка, прессекретарка Громадської організації «Самозахист підприємців» з міста Дніпра.

Про цей та інші проєкти вона розповіла у другому випуску влогу «Байки з бомбосховища».

«Чим займається наша волонтерська спілка – в тому числі «Самозахист підприємців»? Діяльність полягає в тому, щоб організувати простір, дружній для людей. Погано чи добре вдається – не знаю. Це не фінансується, це ми робимо після своєї роботи, робимо в свій вільний час.

Але – два центри є, кімната допомоги є, Банк речей є. У нас навіть створена невеличка така кадрова агенція, щоб залучати людей до роботи – в нас є Банк обміну вакансіями: ми пропонуємо людей для роботи. Допомагаємо облаштовувати укриття», – розказує Оксана Єськова.

Детальніше ознайомитися, як працює «Самозахист підприємців» та його волонтери, – за цим посиланням.

«Гроші ми не збираємо категорично, – каже Оксана Єськова. – Якщо нам потрібно назбирати на якісь потреби, ми просто відкриваємо цільовий збір поміж своїх членів організації – закриваємо його. Гроші як такі нам не приходять».

Щодо бомбосховища на Каруни жінка розповіла, що у 2022-му місцеві мешканці і переселенці його вичистили від сміття і зробили придатним для перебування. Що відбулося потім – не розуміє.

«Після повномасштабного вторгнення я покинула давати інтерв’ю і говорити з журналістами. Вважаючи, що мені немає, чого сказати. В військовій справі я дилетант, тому краще мені помовчати і робити те, що можу. Але підтримуючи твою ініціативу звернутися до дніпрян і показати оце ла*но… Яке, взагалі-то, має бути шикарним укриттям для цієї місцини, – це взагалі класна ініціатива, молодець, що тут, – звертається Оксана Єськова в бомбосховищі до Олени Гарагуц. – Я готова поряд з тобою копирсатися в цьому багні і стояти по литки у воді, але звернути увагу всіх, що тут знаходиться шикарний об’єкт, але те, що ми бачимо зараз тут – це повний приклад безладності.

На початку вторгнення (я знаходжусь тут теж недалеко від цього бомбосховища), разом з місцевими мешканцями ми прибрали отут весь непотріб. Тут був якійсь притон наркоманів – ми все викинули. Поставили лавочки, провели світло, поклали піддони, поклали матрасики, поклали ковдрочки, застлали двері, щоб не дуло. І тут, біль-менш, можливо було знаходитися хоча б якийсь час.

А тепер подивіться, що тут знаходиться! Особливо зважаючи на сьогоднішній вранішній приліт у багатоповерховий будинок, який знаходиться просто поруч (відеозапис відбувся 23-го лютого; «шахед» в той день потрощив квартири й вбив людей приблизно за 800 метрів від місця запису «Байок з бомбосховища» – ред.).

І просто поруч тут знаходиться інший житловий квартал, де бігають діти.

От зараз ми знаходимося тут під час повітряної тривоги, і, в принципі, поряд з нами мають знаходитися пів кварталу. Але тут ніякого нема, бо пливти тут ніхто не хоче.

І тому давайте звернемо на це увагу. Я не знаю, може ми попросимо якісь органи, які можуть вплинути на ситуацію, сюди «вкинути трошки грошей»: відкачати цю воду, зробити ремонт і дати людям можливість укриватися».

Також прессекретарка «Самозахисту підприємців» Оксана Єськова розповіла про Банк речей, який волонтери створили у Дніпрі.

«Що таке Банк речей? Ми раніше думали, що можна викидати те, що не потрібно. Зараз ми надаємо нове життя старим речам, які комусь потрібні. Люди через війну опинилися в складних життєвих ситуаціях, потребують цих речей. Наприклад, комусь треба плитка, шафа, дитяче ліжечко, горщик або якісь теплі речі, одяг тощо.

В нас вже два таких пунктів збору речей. Дніпряни туди приносять нам речі – самі сортують, самі пакують. А кому потрібні речі – самі розпаковують, самі перебирають. Ми робимо лише фото, щоб показати, що ці речі не підши кудись «наліво», а пішли дійсно людям», – повідала Оксана Єськова.

Перший випуск влогу «Байки з бомбосховища» – за цим посиланням.

Також «Особи» інформували:

Фото анонсу – з Facebook Оксани Єськової

1 коментар

Залишити відповідь