Новини

У Дніпрі підняли прапор кримських татар

Акція біля ДніпроОВА присвячена 11-річчу окупації Криму росією.

247Переглядів

Біля Дніпропетровської ОВА замайоріло блакитне полотнище із жовтим гербом – прапор кримських татар. Разом з українцями вони 11 років тому вийшли на масштабний мирний мітинг у Сімферополі. Прагнули зупинити російських окупантів та зберегти цілісність держави.

Про це повідомили у ДніпроОВА.

26 лютого стало Днем спротиву окупації Криму та міста Севастополя. У 2014-му тисячі мешканців півострова прагнули не дати ворогу поневолити рідну землю. На жаль, їхня думка не цікавила противника.

Це стало початком не тільки окупації півострова, а й російсько-української війни. Відтоді, мешканці Криму та материкової частини держави чинять спротив агресору. Відстоюють незалежність та борються за повернення цілісності країни.

«Сьогоднішня дата важлива, бо символізує спротив українського і у його складі кримськотатарського народів. Знаєте, є такий вислів – розділяй та володарюй. Коли нас роз’єднують, ми втрачаємо незалежність. Тому маємо підтримувати один одного та залишатися разом, щоб зберегти суверенітет і самим створювати власну долю», – додав голова кримськотатарського культурно-освітнього центру м. Дніпро Кемал Мустафаєв.

Аби нагадати про це та вшанувати всіх, хто чинив опір ворогу й продовжує це робити, біля ОВА сьогодні підняли стяг кримських татар.

«Цей народ є частиною української модернової нації. І маємо зробити все, щоб повернути Крим. Аби люди, які є корінними мешканцями півострова, жили у волі та їх не притісняли, бо зараз там дуже багато репресій», – поділився Імам-хатиб Ісламського культурного центру міста Дніпра Віталій Оверко.

Водночас окупації Криму не визнала й міжнародна спільнота. 27 березня 2014 року була прийнята резолюція Генеральної Асамблеї ООН «Територіальна цілісність України», в якій, зокрема, підкреслюється, що референдум у Криму і Севастополі не має законної сили. Резолюцію підтримали 100 країн, 58 утримались. Проти проголосували сателіти рф – Білорусь, Болівія, Венесуела, Вірменія, Зімбабве, Куба, Нікарагуа, Північна Корея, Росія, Сирія, Судан.

Раніше “Особи” також сповіщали: Ексзаступник голови ДніпроОВА Володимир Орлов ходить без електронного браслета.

Залишити відповідь