Новини

Місто Зеленодольськ на Криворіжжі залишилося без опалення у потужні морози

Через масований обстріл російських військ 12 тисяч жителів Зеленодольська залишилися без централізованого теплопостачання, воно зникло в ніч проти 13 січня.

274Переглядів

Мер міста Дмитро Невеселий розповів: нині проводять скид води з мереж, аби не допустити їхнього розмерзання, утеплюють підвальні приміщення, щоб не замерзли системи водопостачання.

Про це повідомляє Суспільне.

“Комунальники працюють цілодобово, намагаємося зберегти мережі, щоб вони були в робочому стані. У місті розгорнуті “пункти незламності” та пункти обігріву, запущені всі модульні котельні, що на твердому паливі. Світло в місті є, тому населення має змогу обігріватися електроприладами. Але є загроза перевантаження електромережі”, — сказав міський голова.

За словами посадовця, нині 109 багатоповерхових будинків без опалення, 12 тисяч жителів не мають доступу до тепла. Навчальні заклади працюють в режимі онлайн. Дмитро Невеселий зазначив, якщо деякі з них вдасться під’єднати до альтернативних джерел — зможуть повернутися до змішаного формату.

Житель міста Сергій розповів: в оселі є світло, газ, має запас технічної води.

“Немає тепла і гарячої води, вона у нас подавалася централізовано. У квартирі зараз 17-18 градусів. Вмикаємо калорифери, гріємося потрошку. Тепліше вдягаємося. Зараз куплю водички питної, щоб чай-каву попити”, — сказав чоловік.

Валентина зазначила: поки економлять електроенергію, намагаються не вмикати електрообігрівачі, вдягаються тепліше.

“Економимо, бо мала пенсія. Дякувати фондам, котрі дають допомогу на одного члена родини в опалювальний сезон… Я мешкаю з мамою і чоловіком. На ніч електропростирадлом прогріваємо ліжка, це все, чим гріємося”, — розповіла жінка.

У Тетяни — чотиримісячний син, тож в квартирі вмикає обігрівачі.

“Ми одразу відчули, що стало холодно. Це з ночі. У кімнату закриваємо двері, то там тепліше. А ось на кухні, в коридорі — холодно. Зараз у нас трикімнатна квартира, але плануємо з чоловіком переїхати в однокімнатну, щоб зекономити. Легше одну кімнату обігріти, аби дитина не мерзла”, — зазначила вона.

Обігрівачами користується і Євгеній. Він розповів: у квартирі цілодобово вмикає обігрів, аби його чотирирічній дитині не було холодно, проте зараз через відключення опалення температура в оселі  15-16 градусів. На випадок відключень світла він придбав акумулятори, за допомогою яких заживляє квартиру світлом.

Щоб не допустити перевантаження електромереж у Зеленодольську міськрада ухвалила рішення про тимчасове вимкнення вуличного освітлення до стабілізації ситуації.

Раніше “Особи” також сповіщали: У Зеленодольську двоє юнаків підпалили поліцейську станцію.

Залишити відповідь