У селі Шульгівка Петриківської громади археологи та військові натрапили на старовинний дерев’яний хрест, що зберігся ще з часів Голодомору. Майже столітній артефакт обережно вилучили та замінили новим монументом.
Про це повідомляє у Facebook Петриківська громада.
Патронатна служба 25-ї окремої повітрянодесантної Січеславської бригади ДШВ спільно з фахівцями Дніпропетровського національного історичного музею ім. Яворницького провели унікальну евакуацію — з могили Білого Сергія, який помер у 1933 році, було обережно вилучено дерев’яний хрест. Сам рік смерті з високою вірогідністю вказує на одну з найстрашніших трагедій українського народу — Голодомор.
“Артефакт дивом зберігся протягом майже 90 років, – повідомили у Петриківській громаді. – Його вцілілість пояснюється міцною дубовою деревиною, фрагментами старої фарби та характерною кованою заклепкою, яка дозволяє датувати й ідентифікувати виріб. Водночас тривале перебування у ґрунті зробило дерево надзвичайно крихким, тож музейники заздалегідь звернулися по фахові консультації до реставраторів Національного заповідника «Хортиця». Отримані рекомендації дали змогу провести вилучення та первинну консервацію максимально дбайливо, зберігши кожну деталь”.
На місці старого хреста встановлено новий монумент — як знак шани, пам’яті та неперервності поколінь.
Кошти на це надали представники української діаспори із США, засвідчивши: пам’ять про Голодомор не має кордонів і є спільною для всіх українців світу.
Раніше “Особи” також писали: На Дніпропетровщині під час польових робіт відкопали давню кам’яну стелу.






















