Таку заяву зробив голова уряду Денис Шмигаль 7 червня 2024 року під час телемарафону.
Він закликав ОСББ та ЖБК ставати енергонезалежними. Так, вони можуть отримати до 1 млн грн на встановлення сонячних електростанцій та до 2 млн грн на встановлення теплових насосів для опалення. Участь у програмі також можуть взяти житлово-будівельні кооперативи.
Про це повідомляє “Інформатор Україна”.
За словами Шмигаля, гроші за програмою можна витратити тільки на придбання необхідного обладнання та проведення енергоаудиту. Держава готова компенсувати 70% витрат.
«У країні майже 40 тисяч ОСББ. Для них діє спеціальна програма «GreenДім», запущена Фондом енергоефективності. Уже отримали першу заявку з Дрогобича Львівської області. ОСББ встановлює сонячну електростанцію потужністю 36 кВт. Фонд енергоефективності безповоротно відшкодує 70% витрат», – повідомив Шмигаль.
Як отримати гроші:
- Провести сертифікацію енергетичної ефективності будинку.
- Скласти опис проєкту.
- Відкрити рахунок ОСББ в банку-партнері фонду;
- Подати заявку до фонду разом із супровідними документами та отримати схвалення.
- Знайти підрядника, встановити обладнання, виконати пусконалагоджувальні роботи;
- Провести сертифікацію енергетичної ефективності будинку;
- Подати наступну заявку до фонду разом із супровідними документами.
- Отримати грант.
Раніше “Особи” також писали: “Україна з партнерами запустила ініціативу для перекваліфікації на 700 мільйонів євро”.





















