З 1 січня 2026 року в Україні хочуть створити накопичувальний рівень пенсійної системи. Тобто, виплата буде залежати від накопичень на індивідуальному пенсійному рахунку. Його щомісяця поповнюватимуть роботодавці та держава для працюючих українців. Кошти з накопичувального фонду інвестуватимуть для захисту від інфляції та примноження.
Про це повідомляє “ЕП”.
“Перший варіант передбачає, що виплати здійснюватимуться до самої смерті людини. За другого варіанту особа сама встановить період, протягом якого хоче отримувати пенсію, утім, якщо пенсіонер переживе встановлений період, то виплати припиняться”, — йдеться у публікації.
Зазначається, що при довічній пенсії право на спадок зберігається 10 років, при пенсії на строк — протягом всього періоду виплат.
Голова Дніпровської обласної ради Микола Лукашук прокоментував інформацію про накопичувальні пенсії та додав, що дефіцит Пенсійного фонду — глобальна проблема, яку потрібно вирішувати. Але чи варто проводити реформу з незрозумілими наслідками”, за його словами, питання складне.
“Можливо, більш правильно буде усіма силами стимулювати економіку. Україна, як би нереалістично це зараз не виглядало, має шанс створити власне економічне диво. За 5-10 років можна запустити економічну модель зростання, яка стане фундаментом для розвитку. І все це з підсиленим розвитком свого власного Defense tech. Сильна економіка – це єдина гарантія стабільної пенсійної системи та гідного майбутнього для наших пенсіонерів”, — пояснив Микола Лукашук.
Раніше “Особи” також писали: “Міністерством оборони керує група людей, поєднаних спільним бізнесом”.



















